czwartek, 23 maja 2024

120 km/h po chodniku i slalomem. Policyjny pościg specgrupy za 19-latkiem w bmw

Udostępnij

Policja-poscig-speed
Policja-poscig-speed3
Policja-poscig-speed2

Policyjny pościg ulicą Rokicińską w Łodzi prawdopodobnie zakończy się surową karą dla 19-letniego kierowcy bmw. Policjanci z nowej grupy specjalnej SPEED już pierwszego dnia powołania (19 lipca) do służby mieli sporo pracy. Kierowca bmw jechał slalomem i po chodniku ze znacznie przekroczoną dopuszczalną prędkością.

Policyjny pościg specgrupy

Kilka minut przed godziną 10 w piątek policjanci ze specgrupy rozpoczęli pościg za rozpędzonym bmw. Kierowca znacznie przekroczył prędkość na Rokicińskiej. Pomiar wskazywał na ponad 120 km/h, a niektóre odcinki bmw pokonywało znacznie szybciej.

Funkcjonariusze gonili samochód nieoznakowanym radiowozem bmw. To te pojazdy będą wykorzystywane w pracy specgrupy SPEED. Pirat drogowy uciekał przed policją w brawurowy i niebezpieczny sposób.

Przeciskał się między samochodami, wyprzedzał na „trzeciego”, a nawet jechał chodnikiem. Policjantom udało się go zatrzymać przy skrzyżowaniu z Józefiaka. Ale nie na długo.

19-latek bez prawa jazdy

Gdy jeden z policjantów wysiadł z radiowozu i chciał podejść do kierowcy, ten niespodziewanie ruszył i zaczął dalej uciekać Rokicińską w stronę Andrespola. Do ponownego zatrzymania dochodzi dopiero po kilku kilometrach.

Na miejscu wyjaśniła się przyczyna ucieczki. Za kierownicą bmw siedział 19-latek bez prawa jazdy. Został zatrzymany i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

https://youtu.be/h0QgHu_zGcQ

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości