Niedosyt po meczu ŁKS z Lechią Gdańsk

Niedosyt po meczu ŁKS z Lechią Gdańsk
Foto: ML

W piątek (20 lipca) po siedmiu latach ŁKS Łódź powrócił do piłkarskiej Ekstraklasy. Pierwszy mecz rozegrał przed swoją publicznością na stadionie przy al. Unii z faworyzowaną Lechią Gdańsk. Po bezbramkowym meczu to jednak kibice ŁKS mogą czuć niedosyt. Lechia przez większą część meczu broniła się i kontratakowała.

ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk 0:0

ŁKS Łódź walkę w Ekstraklasie rozpoczął bez wyraźnych kompleksów, choć na pomeczowej konferencji Kazimierz Moskal (trener ŁKS) mówił o stresie piłkarzy i o tym, że to jednak wyższa klasa rozgrywkowa niż 1. liga.Od pierwszych minut spotkania ŁKS był stroną przeważającą, o czym najlepiej świadczy fakt, że w 35 minucie meczu statystycy wskazywali na 70% posiadania piłki przez drużynę z Łodzi.W pierwszej połowie łodzianie stworzyli kilka ładnych akcji, ale ciągle brakowało dobrego wykończenia.

W 7. minucie meczu Daniel Ramirez kapitalnie znalazł podaniem Łukasza Piątka. Ten niestety nie wykorzystał sytuacji.Podobnie było kilkanaście minut później, gdy podań hiszpańskiego pomocnika nie wykorzystali kolejno Łukasz Sekulski i Bartłomiej Kalinowski. Ten ostatni trafił w środek bramki, gdzie stał kapitalnie grający bramkarz Lechii Daniel Kuciak. Najbliższy szczęścia był Ramirez, ale jego strzał zza linii pola karnego wybił głową Błażej Augustyn na rzut rożny.

ŁKS bez szczęścia, Lechia groźnie kontrowała

Michał Kolba pierwszy raz poważnie musiał interweniować dopiero w 34. minucie. Najpierw w krótki róg bramki ŁKS-u przymierzył Filip Mladenovic, a chwilę  mocno strzelał Lukas Haraslin.

Kluczowym momentem spotkania była 43. minuta. W środkowej części boiska Jan Grzesik został ścięty z nóg. Wślizgiem z tyłu zaatakował pomocnik Lechii Gdańsk Udovicic. Paweł Gil sędziujący te zawody wyciągnął bez wahania żółty kartonik. Po chwili jednak postanowił skonsultować się z sędzią VAR.

Po weryfikacji wideo zagrania, decyzja mogła być tylko jedna. Sędzia pokazał Serbowi, że anuluje żółtą kartkę i…  pokazał kartkę czerwoną. Od tego momentu, aż do końca spotkania Lechia broniła wyniku.

Bicie głową w mur

Przez całą drugą połowę ŁKS bił głową w mur. Lechia broniła się bardzo mądrze, przesuwając się strefą na własnej połowie i od czasu do czasu kontrują. Michałowi Kołbie kłopoty sprawiły m.in. strzały Haraslina i Łukasika.

Jednak to ŁKS był znacznie bliżej zwycięstwa. Kuciak wybijał jednak wszystko. W drugiej połowie słowacki bramkarz Lechii Gdańsk obronił 6 technicznych uderzeń, a jeszcze kilka zmarnowali „ełkaesiacy”, strzelając obok słupka.

W ostatnich minutach spotkania widać już było tylko brak pomysłu drużyny z Łodzi na rozegranie akcji ofensywnej i grę na czas ze strony drużyny gości.

Choć przed spotkaniem łodzianie wzięliby w ciemno wynik remisowy, to po zakończeniu meczu mogą czuć ogromny niedosyt.

ŁKS Łódź

25Michał Kołba Bramkarz
21Jan Grzesik 4 Obrońca
29Maksymilian Rozwandowicz Obrońca
2Jan Sobociński Obrońca
3Adrian Klimczak Obrońca
11Daniel Ramírez Fernández Pomocnik
28Łukasz Piątek Pomocnik
23Bartłomiej Kalinkowski Pomocnik
6Maciej Wolski Pomocnik
7Patryk Bryła 20 Pomocnik
22Łukasz Sekulski 88 Napastnik
4Artur Bogusz 21 Obrońca
20José Antonio Ruiz Lopéz – Pirulo 7 Pomocnik
88Rafał Kujawa 22 Napastnik
8Kamil Rozmus Obrońca
9Wojciech Łuczak Pomocnik
10Iewhen Radionov Napastnik
12Michał Brudnicki Bramkarz
14Ricardo Martins Guimaraes Pomocnik
15Artur Sójka Pomocnik
16Adam Ratajczyk Pomocnik
18Piotr Pyrdoł Pomocnik
19Michał Trąbka Pomocnik
24Mkamil Juraszek Obrońca
33Dominik Brudzyński Bramkarz
42Dragoljub Smić Pomocnik
5Maciej Dampc Obrońca
1Dawid Arndt Bramkarz

Lechia Gdańsk

12Dušan Kuciak Bramkarz
19Karol Fila Obrońca
22Filip Mladenović Obrońca
25Michał Nalepa Obrońca
26Błażej Augustyn Obrońca
6Jarosław Kubicki Pomocnik
7Maciej Gajos 9 Pomocnik
17Lukáš Haraslín 27 Pomocnik
31Žarko Udovičić Pomocnik
35Daniel Łukasik Pomocnik
90Artur Sobiech 23 Napastnik
27Rafał Wolski 17 Pomocnik
9Patryk Lipski 7 Pomocnik
23Mario Maloča 90 Obrońca

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.