sobota, 18 maja 2024

Więcej łóżek dla chorych seniorów. Od listopada nowe miejsca w zakładach opiekuńczo-leczniczych

Udostępnij

NFZ w Łodzi planuje ponownie zwiększyć liczbę miejsc w zakładach opiekuńczo-leczniczych w Łódzkiem. Od 1 listopada łóżek dla chorych seniorów będzie o 80 więcej. Nowy konkurs na ten rodzaj opieki to szansa przede wszystkim dla miejskiej placówki przy Przyrodniczej, której ofertę na utworzenie ZOL-u odrzucono w poprzednim konkursie.

Oferta miasta w tyle

We wrześniu liczba łóżek w 26 zakładach opiekuńczo-leczniczych w województwie łódzkim wzrosła z 1195 do 1280. NFZ w Łodzi podpisał wtedy nowe umowy na 85 dodatkowych miejsc oraz jeden nowy ZOL. Konkurs okazał się jednak pechowy dla miejskiej placówki przy Przyrodniczej, w której jeszcze do niedawna były oddziały internistyczne.

Gdy głośno zrobiło się likwidacji oddziałów szpitalnych właśnie w tej placówce, władze Łodzi – jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu NFZ – zapewniały, że w miejscu oddziałów szpitalnych będzie ZOL. Niestety, ich oferta nie była na tyle dobra, by wygrać konkurs. Powstanie ZOL-u przy Przyrodniczej stanęło więc pod znakiem zapytania.

Tymczasem, NFZ w Łodzi postanowił dokupić łóżek dla chorych seniorów i ponownie ogłosił konkurs na miejsca w ZOL-ach.

To odpowiedź NFZ na rosnące potrzeby starzejącego się społeczeństwa naszego regionu. Konkurs na świadczenia w zakładzie opiekuńczo-leczniczym ogłoszono na całe województwo, wybranych zostanie maksymalnie 9 zakładów opiekuńczo-leczniczych.

mówi ANNA LEDER, rzecznik łódzkiego NFZ

421 tysięcy zł na 80 łóżek

Konkurencja ponownie będzie zatem spora. Placówki mają jeszcze kilka dni na przygotowanie i złożenie atrakcyjnej oferty.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 października, a umowy na 80 kolejnych łóżek wejdą w życie 1 listopada. Fundusz zapłaci za to – tylko przez dwa ostatnie miesiące roku 0 421 tysięcy złotych. Umowa będzie obowiązywała do końca 2021 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości