sobota, 18 maja 2024

11 sekund oczekiwania, czynna całą dobę i bezpłatna. Telefoniczna Informacja Pacjenta, czyli call center NFZ

Udostępnij

Telefoniczna Informacja Pacjenta to nowy etap funkcjonowania call center Narodowego Funduszu Zdrowia – powiedział we wtorek (17 września) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Konsultanci przez całą dobę informują o najkrótszych terminach leczenia czy miejscach pomocy w nagłej potrzebie.

Call center NFZ

Dzwoniąc pod numer 800 190 590, przez całą dobę można dowiedzieć się między innymi, gdzie jest najbliższy szpital, w którym miejscu najszybciej otrzymamy pomoc medyczną, jak wyrobić kartę EKUZ, jakie prawa przysługują osobie ubezpieczonej, w jaki sposób można zgłosić naruszenie praw pacjenta czy jak skorzystać z leczenia uzdrowiskowego.

Od września Telefoniczna Infolinia Pacjenta  oprócz tradycyjnej rozmowy umożliwia też wideorozmowę i obsługę pacjentów w języku migowym. Infolinię w ciągu doby obsługuje około 60 konsultantów.

To początek zmian. Docelowo Telefoniczna Informacja Pacjenta będzie nie tylko pomagała pacjentowi poruszać się po systemie ochrony zdrowia, ale także na wzór brytyjskiego NHS pozwoli na uzyskanie prostych porad medycznych.

zapowiedział ŁUKASZ SZUMOWSKI, minister zdrowia

11 sekund oczekiwania

Połączenia początkowo odbierali pracownicy oddziałów NFZ. Teraz infolinię obsługuje firma zewnętrzna wyłoniona w przetargu – Call Center Inter Galactica (CCIG) z Wrocławia.

Od początku września konsultanci odebrali ponad 33 tysiące połączeń. Średni czas rozmowy wyniósł 4 minuty 55 sekund, a średni czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem to 11 sekund.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości