piątek, 14 czerwca 2024

20 mln zł dla 22 szpitali w Łódzkiem. Głównie na podwyżki

Udostępnij

Dwadzieścia dwa szpitale o znaczeniu powiatowym dostaną 20 milionów złotych na podwyżki dla swojego personelu i zwiększenie ryczałtu na leczenie pacjentów. NFZ w Łodzi czeka na podpis ministra. To trzecia transza dodatkowych pieniędzy w tym roku.

Nawet 2 mln zł dla szpitala

Dyrektor NFZ w Łodzi, Artur Olsiński, mówi, że łączny wzrost ryczałtu dla placówek I i II stopnia zabezpieczenia w tzw. sieci szpitali wyniesie 802 mln zł, czyli 9 procent w skali roku. Pieniądze na podwyżki i leczenie dostaną 22 z 36 szpitali w sieci w Łódzkiem.

Od kilkuset tysięcy złotych do nawet 1,6 mln zł dostaną szpitale w: Radomsku, Tomaszowie, Zgierzu, Pabianicach, Głownie oraz w Łodzi. W stolicy województwa dodatkowe przelewy wpłyną do trzech placówek: im. Jonschera, im. Rydygiera i św. Jana Bożego.

Dyrektorzy szpitali będą mogli wykorzystać pieniądze w dowolny sposób. Ale intencją ministra zdrowia jest, aby znaczna część tych środków przeznaczona była na wzrost wynagrodzeń dla grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe. A także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych.

mówi ARTUR OLSIŃSKI, dyrektor NFZ w Łodzi

Wniosek o zmianę planu finansowego i uruchomienie transzy dodatkowych środków dla szpitali powiatowych czeka teraz na decyzję ministra zdrowia. Pieniądze mają zasilić budżety szpitali jeszcze w październiku. 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej.