sobota, 18 maja 2024

Wyremontują największą w kraju klinikę położnictwa. Prace potrwają prawie rok

Udostępnij

Klinika położnictwa w ICZMP w Łodzi przejdzie gruntowny remont. Ministerstwo Zdrowia przekazało szpitalowi ponad 32 mln zł na inwestycję. Prace rozpoczną się na dniach i potrwają prawie rok. Dyrektor ICZMP zapewnia jednak, że pacjentki będą przyjmowane.

Pierwszy „od nowości” remont

W poniedziałek (9 września) w opuszczonej od kilku miesięcy Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii wraz z Pododdziałem Noworodków w ICZMP wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski i dyrektor Maciej Banach podpisali umowę na przekazanie ponad 32 mln zł. Pieniądze w całości zostaną przekazane na gruntowny i pierwszy od otwarcia szpitala remont tej kliniki.

Klinika położnictwa w szpitalu Matki Polki jest największą w kraju. Remont obejmie trzecie i czwarte głównego budynku ICZMP, czyli około 6 tysięcy m kw. oddziałów.

Klinika położnictwa w remoncie

Wyburzone zostaną wszystkie ściany, usunięte stare okładziny i instalacje. A powstaną za to nowe sale zabiegowe, pomieszczenia dla personelu i pacjentek.

Po modernizacji miejsce to niczym nie będzie różniło się od najlepszych klinik na świecie. Z rozpoczęciem remontu czekaliśmy tylko na podpisanie umowy. Prace planujemy na maksimum 9 miesięcy. Będziemy stopniowo oddawać do użytku części kliniki. Musimy ten remont przeprowadzić w ten sposób, aby nie zmniejszyć liczby wykonywanych procedur.

mówi prof. MACIEJ BANACH, dyrektor ICZMP w Łodzi

W oddziałach powstaną sale jedno- i dwuosobowe z łazienkami. Przy każdym łóżku matki będzie łóżeczko dla noworodka oraz punkt pielęgnacyjny. Zostaną stworzone: sala neonatologiczna, sale nadzoru pielęgniarskiego i nowoczesne gabinety zabiegowe.

Projekt przewiduje też zakup aparatury medycznej  za ok. 2 mln zł, między innymi: aparatów USG, centrali monitoringu KTG z serwerami i stanowiskami nadzoru.

Poród po udarze mózgu

Na czas remontu klinika położnictwa została przeniesiona do innych pomieszczeń szpitala – giganta. W związku z tym to tam od kilku miesięcy przyjmowane są pacjentki.

A te to jedne z najtrudniejszych przypadków w kraju. W ostatnim czasie rodziły pacjentki po wielu udarach mózgu, raku trzustki, ciężkich operacjach kardiochirurgicznych, a nawet w śpiączce po wypadku. Rocznie specjaliści z ICZMP odbierają ponad 3 tysiące porodów.


Klinika poloznictwa lodz

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości