środa, 28 lutego 2024

Serce mężczyzny przestało bić. Wypadek na mecie biegu wokół szpitala

Udostępnij

Do dramatycznych wydarzeń doszło na mecie biegu charytatywnego, który w sobotę 30 marca zorganizował Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W pewnym momencie mężczyzna, który prowadził wózek z dzieckiem upadł na ziemię, a jego serce przestało bić.

Wypadek na biegu ICZMP w Łodzi

W głównym biegu ICZMP RUN udział wzięło blisko 400 zawodników. Na trasie biegu, która prowadziła wokół budynków ICZMP, zgromadziło się wielu kibiców. Rodziny zawodników i amatorzy sportów biegowych, czekali na zwycięzców niedaleko mety zawodów.

Wśród nich był też młody mężczyzna. Prowadził wózek, a obok niego było jeszcze kilka osób. Mężczyzna upadł. Jego serce przestało bić.

Mężczyzna upadł tuz obok naszego ambulansu. Natychmiast nasz ratownik zaczął udzielać mu pierwszej pomocy. Konieczna była defibrylacja.
PIOTR SZCZUKOCKI, właściciel firmy QMed, która zabezpieczała zawody

 
Mężczyznę reanimowali ratownicy medyczni i strażacy
 
Po chwili do akcji reanimacyjnej przyłączyli się strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Wspólnie z ratownikami medycznymi ratowali życie mężczyzny. Na pomoc wezwano zawodowców z łódzkiego pogotowia ratunkowego.
 

O godzinie 11.09 dostaliśmy wezwanie do zatrzymania krążenia u mężczyzny przy szpitalu ICZMP w Łodzi. Po udzieleniu po pomocy, został przewieziony do szpitala im. Kopernika
ADAM STĘPKA,rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Mężczyzna został odwieziony do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Dzięki szybkiej pomocy, udało mu się uratować życie.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości