Pożar w Kliczkowie Małym. 6-osobowa rodzina straciła dom w pożarze

Pożar w Kliczkowie Małym. 6-osobowa rodzina straciła dom w pożarze

Sześcioosobowa rodzina w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut straciła w dramatycznym pożarze nie tylko dach nad głową, ale i dorobek całego życia. Do groźnego pożaru doszło w piątek (29 marca) w małej miejscowości w gminie Brzeźnio w powiecie sieradzkim.

Pożar w Kliczkowie Małym

Po godzinie 22 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Ratownictwem w Sieradzu wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego w Kliczkowie Małym. Oficer dyżurny wysłał zastępy strażaków zawodowych z jednostki w Sieradzu. Jednak w pierwszej kolejności zadysponował strażaków z ochotniczych jednostek w gminie Brzeźnio, ponieważ wiedział, że liczy się każda minuta.

Gdy pierwsi strażacy przyjechali na miejsce, dom stał w ogniu. Na szczęście rodzicom i ich czworgu dzieciom udało się opuścić budynek.

Ogień strawił wszystko

Strażakom nie udało się uratować budynku. Dom spłonął doszczętnie wraz z całym dobytkiem rodziny. W zaledwie kilkadziesiąt minut rodzina straciła dach nad głową i dobytek całego życia.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeźniu zorganizowali rodzinie miejsce, w którym mogą bezpiecznie spędzać najbliższe dni. Urzędnicy z gminy mają też zająć się zorganizowaniem pomocy dla rodziny, która straciła w pożarze wszystko.

Wstępnie strażacy przyjęli za przyczynę pożaru wypadnięcie zarzewia z pieca, którym rodzina ogrzewała pomieszczenia. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.