Dwa wiadukty w Zgierzu zostaną przebudowane. Inwestycję zapowiedziały we wtorek 17 września PKP Polskie Linie Kolejowe, a będzie ona częścią rewitalizacji odcinka Łódź Kaliska-Zgierz. Dzięki temu czas podróży pociągów ma się skrócić, a składy będą mogły rozwijać większe prędkości.

Wiadukty w Zgierzu do remontu

Do rozbiórki i odbudowy przygotowywane są już dwa wiadukty kolejowe: nad ulicą Łódzką oraz ulicą Długą.

Ten pierwszy, znajdujący się w ciągu drogi krajowej nr 91 łączącej Łódź z Toruniem i Gdańskiem, zastąpi nowa wyższa konstrukcja. W rezultacie pociągi będą przejeżdżać pod wiaduktem z prędkością 120 km na godzinę. Dziś mogą jechać maksymalnie 90 km/h.

Przebudowa tego wiaduktu umożliwi także przejazd cięższych pociągów towarowych. A wyższy wiadukt ma zapewnić swobodny ruch samochodom ciężarowym.

Utrudnienia w ruchu w Zgierzu

PKP PLK informuje, że rozpoczęły się prace przygotowawcze do demontażu wiaduktu pod jednym torem (nr 1). W związku z tym kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu na Łódzkiej. Od 16 do 23 września w porze nocnej będą w tym miejscu ograniczenia. Natomiast rozbiórka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

W konsekwencji od 23 do 29 września ruch na ul. Łódzkiej będzie jednokierunkowy w stronę Łodzi. W przeciwną stronę samochody pojadą według przygotowanej organizacji ruchu.

Po zakończeniu prac na wiadukcie nad ul. Łódzką, roboty przeniosą się na drugi wiadukt nad ul. Długą.