sobota, 18 maja 2024

Przebudują dwa wiadukty w Zgierzu, by pociągi mogły jeździć szybciej

Udostępnij

Dwa wiadukty w Zgierzu zostaną przebudowane. Inwestycję zapowiedziały we wtorek 17 września PKP Polskie Linie Kolejowe, a będzie ona częścią rewitalizacji odcinka Łódź Kaliska-Zgierz. Dzięki temu czas podróży pociągów ma się skrócić, a składy będą mogły rozwijać większe prędkości.

Wiadukty w Zgierzu do remontu

Do rozbiórki i odbudowy przygotowywane są już dwa wiadukty kolejowe: nad ulicą Łódzką oraz ulicą Długą.

Ten pierwszy, znajdujący się w ciągu drogi krajowej nr 91 łączącej Łódź z Toruniem i Gdańskiem, zastąpi nowa wyższa konstrukcja. W rezultacie pociągi będą przejeżdżać pod wiaduktem z prędkością 120 km na godzinę. Dziś mogą jechać maksymalnie 90 km/h.

Przebudowa tego wiaduktu umożliwi także przejazd cięższych pociągów towarowych. A wyższy wiadukt ma zapewnić swobodny ruch samochodom ciężarowym.

Utrudnienia w ruchu w Zgierzu

PKP PLK informuje, że rozpoczęły się prace przygotowawcze do demontażu wiaduktu pod jednym torem (nr 1). W związku z tym kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu na Łódzkiej. Od 16 do 23 września w porze nocnej będą w tym miejscu ograniczenia. Natomiast rozbiórka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

W konsekwencji od 23 do 29 września ruch na ul. Łódzkiej będzie jednokierunkowy w stronę Łodzi. W przeciwną stronę samochody pojadą według przygotowanej organizacji ruchu.

Po zakończeniu prac na wiadukcie nad ul. Łódzką, roboty przeniosą się na drugi wiadukt nad ul. Długą.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości