piątek, 21 czerwca 2024

Ustawka kiboli w Łodzi. 8 osób zatrzymanych po brutalnej bójce w parku

Udostępnij

Ustawka kiboli w Łodzi 22 kwietnia zakończyła się interwencją policji. W parku przy ul. Konstytucyjnej kibole ŁKS Łódź napadli na młodą bojówkę Widzewa Łódź. Policja zatrzymała 8 osób. Zarekwirowano też sprzęt, który kibole mieli ze sobą. Bez wątpienia nie było to przypadkowe spotkanie.

Ustawka kiboli w Łodzi

Do brutalnego spotkania kiboli dwóch piłkarskich drużyn z Łodzi doszło w środę (22 kwietnia) około godziny 13. Funkcjonariusze zostali wezwani do bójki w rejonie parku miejskiego przy ul. Konstytucyjnej. Na miejscu nie zastali jednak bijących się osób, ale mężczyznę z rozległymi obrażeniami na twarzy.

26-latek nie potrafił dokładnie wyjaśnić, do czego doszło. Próbował wmówić policjantom, że właśnie pobił się z nieznanym mu z nazwiska kolegą. Policjanci udzielili pomocy rannemu mężczyźnie i zatrzymali go w związku z podejrzeniem udziału w bójce.

Na terenie parku mundurowi odnaleźli części ubioru uczestników konfrontacji, ślady krwi oraz silikonowe ochraniacze na zęby. W innym rejonie miasta zabezpieczono zaś samochód dostawczy, którym część osób dotarła na miejsce bójki. mówi kom. MARCIN FIEDUKOWICZ z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Policjanci dostali także informację, że do łódzkich szpitali przyjęto dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich miał rozległe obrażenia głowy, a drugi złamaną rękę. 19-latek i 31-latek również zostali zatrzymani.

3 lata więzienia za ustawkę

Następnie w ręce policji w centrum Łodzi trafił kolejny 31-latek, który miał otarte kostki palców i pluł krwią. Nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć przyczyny powstania obrażeń, związku z czym również trafił do policyjnego aresztu.

Stróżom prawa udało się ustalić personalia jeszcze czterech osób w wieku od 27 do 35 lat. Wszyscy mieli ślady obrażeń, bądź zakrwawioną odzież. A to bez wątpienia świadczy o udziale w bójce.

Wszystkie zatrzymane osoby są powiązane ze środowiskiem pseudokibiców obydwu łódzkich drużyn piłkarskich. Część spośród nich notowana była w przeszłości za podobne przestępstwa. mówi kom. MARCIN FIEDUKOWICZ

Łódzka policja zatrzymała w sumie 8 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Ustawka kiboli w Łodzi może zakończyć się dla nich karą więzienia do 3 lat.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi pracują nad schwytaniem pozostałych uczestników „ustawki”.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P