wtorek, 21 maja 2024

Tak będzie wyglądał stadion ŁKS po rozbudowie. „Mam nadzieję, że na wszystkich meczach będzie komplet”

Udostępnij

Stadion_al_unii (1)
Stadion_al_unii (2)
Stadion_al_unii (4)

Trwa rozbudowa stadionu ŁKS Łódź. Miasto pokazało, jak obiekt będzie wyglądał, gdy inwestycja zakończy się. Otwarcie planowane na czerwiec 2022 roku. Inwestycją zajmuje się firma Mirbud.

Rozbudowa stadionu ŁKS

Prace na stadionie rozpoczęły się we wrześniu. Przygotowywano wtedy teren pod pod wykonanie fundamentów i demontaż w miejscu trybuny północnej. Na początku października z kolei wykonawca przekazał koncepcję architektoniczno-budowlaną stadionu.

Zgodnie z harmonogramem, 28 października ma rozpocząć się wzmocnienie podłoża pod dalsze prace, a w listopadzie zobaczymy już fundamenty trybuny wschodniej i południowej.

Późną jesienią i zimą wykonawca nie wstrzymuje prac. Planowane są roboty konstrukcyjne na nowych trybunach, a dokładnie wykonanie słupów i schodów żelbetowych oraz ścian.

Dzięki tej inwestycji zyskamy piękny obiekt, spełniający wszystkie wymagania licencyjne, który będzie zwieńczeniem wyjątkowego na skalę całego kraju centrum sportowo-rekreacyjnego powstającego przy al. Unii. Jestem pewna, że nowy stadion spodoba się kibicom ŁKS-u tak bardzo, że na wszystkich meczach będzie „komplet” lub prawie „komplet” widzów.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Biura, restauracje i muzeum

Rozbudowa stadionu ŁKS Łódź zakłada budowę zadaszonych trybun od strony wschodniej, północnej i południowej na wzór istniejącej trybuny zachodniej. 

W trybunie południowej planowane są powierzchnie przeznaczone pod muzeum, biura oraz restauracje. Na parterze trybuny wschodniej będzie przestrzeń przeznaczona do adaptacji o powierzchni około 2,6 tys. metrów kwadratowych. W budynku biurowym trybuny północnej na trzech kondygnacjach będą przestrzenie tzw. open space o łącznej powierzchni około 3,1 tys. metrów kwadratowych.

Stadion ŁKS po rozbudowie pomieści około 18 tysięcy kibiców.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości