piątek, 14 czerwca 2024

Nowi wiceprezydenci Łodzi. Kto za Trelę i Piątkowskiego, którzy weszli do Sejmu?

Udostępnij

Zdjęcie: Twitter @HannaZdanowska

Tomasz Trela i Krzysztof Piątkowski, czyli obecni wiceprezydenci Łodzi dostali się do Sejmu. A to oznacza, że Hanna Zdanowska musi powołać nowych zastępców.

Nowi wiceprezydenci Łodzi

Moi wiceprezydenci, nasi posłowie! Gratuluje! To dla mnie smutna wiadomość, bo tracę dwóch wspaniałych współpracowników, ale doskonała dla Łodzi, bo będziemy mieli w Sejmie wielkich przyjaciół naszego miasta. Jestem pewna, że razem zrobimy dla łodzian jeszcze dużo dobrego.

napisała HANNA ZDANOWSKA na Twitterze

Tomasz Trela, czyli „jedynka” Lewicy w wyborach do Sejmu z 13 października, otrzymał 40 811 głosów. A Krzysztof Piątkowski, kandydujący do Sejmu z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, dostał 25 663 głosów. Obaj zostaną posłami i będą pracować w Sejmie.

To oznacza, że nie muszą odejść ze swoich dotychczasowych stanowisk wiceprezydentów Łodzi, a w ich miejsce należy powołać nowych. Hanna Zdanowska podziękowała swoim zastępcom za współpracę i „wspólne budowanie miasta”.

Prezydent Łodzi, pytana przez dziennikarzy, nie powiedziała jeszcze, kto zastąpi Trelę i Piątkowskiego. Tę informację ma podać w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że jedną z kandydatek na to stanowisko może być radna SLD Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Ma zastąpić Tomasza Trelę. A miejsce Krzysztofa Piątkowskiego ma zająć Joanna Skrzydlewska.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.