piątek, 14 czerwca 2024

Śmiertelny wypadek koło Kamieńska. Zginęły 2 kobiety

Udostępnij

W piątek (24 kwietnia) na drodze wojewódzkiej w powiecie radomszczańskim doszło do tragedii. Wypadek koło Kamieńska został spowodowany przez kompletnie pijanego kierowcę, a zginęły dwie kobiety. Sprawcy wypadku grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W piątek został zatrzymany przez policjantów, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Śmiertelny wypadek koło Kamieńska

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 49-letni kierowca volkswagena passata około godziny 18 w piątek wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką. Kierowca wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z jeepem, którym jechało małżeństwo.

Kierujący jeepem 61-letni mężczyzna po zderzeniu z volkswagenem, zmienił tor jazdy i zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z nissanem note, za którego kierownicą siedziała 48-letnia kobieta.

Nieskuteczna reanimacja

Mimo kilkudziesięciominutowej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych dwóm poszkodowanym. W wypadku koło Kamieńska zginęła 61-letnia pasażerka jeepa, żona kierowcy samochodu. Sam mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Drugą ofiarą wypadku jest kobieta kierująca nissanem.

W wypadku ranne zostały jeszcze dwie osoby: 47-letnia pasażerka samochodu sprawcy oraz jego 10-letnia córka mężczyzny. Zarówno kobieta jak i dziewczynka zostały odwiezione do szpitala w stanie ciężkim ale stabilnym.

Kompletnie pijany kierowca

Przebieg śmiertelnego wypadku koło kamieńska policjanci praktycznie już odtworzyli policjanci na podstawie zabezpieczonych na miejscu śladów oraz zeznań świadków. Przeprowadzono też na miejscu badanie trzeźwości kierowców volkswagena oraz jeepa. Od kobiety, która zginęła w wypadku, a jechała nissanem, została pobrana krew do badań toksykologicznych.

Krew pobrano również od podejrzanego o sprawstwo tego wypadku mężczyzny, czyli kierowcy volkswagena. Badanie alkomatem na miejscu wypadku wskazało, że miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku koło Kamieńska prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radomsku. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kierowcy volkswagena kara 12 lat więzienia i wysoka grzywna. Mężczyzna straci też prawdopodobnie dożywotnio uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Surowce do produkcji suplementów diety.