czwartek, 20 czerwca 2024

Groził policjantom i ich rodzinom. Aresztowany na 3 miesiące

Udostępnij

32-letni mężczyzna groził policjantom i ich rodzinom w mediach społecznościowych. Mężczyzna nawoływał w swoich internetowych wpisach do przemocy przeciwko funkcjonariuszom. Choć był przekonany o swojej anonimowości i bezkarności, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a następnie aresztowany na wniosek Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Groził policjantom i ich rodzinom

Specjalna grupa policjantów zajmująca się cyberprzestępczością namierzyli 32-letniego mieszkańca Łodzi, który umieszczał w mediach społecznościowych wpisy nawołujące do nienawiści względem funkcjonariuszy.

W publikowanych wpisach mężczyzna w wulgarny sposób nawoływał do ataków na funkcjonariuszy policji. Treść wpisów wskazywała na to, że złość mężczyzny łączy się z działaniami podejmowanymi przez policjantów w związku z pandemią koronawirusa. Sprawca w swoich publicznych postach umieszczał zdjęcia. Fotografie przedstawiały nie tylko policjantów, ale też ich rodziny.

Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna przedstawiła 32-letniemu mężczyźnie zarzuty publicznego nawoływaniem do popełnienia przestępstwa, a także kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariusza policji i jego znieważenia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

32-latek wpadł w powiecie zduńskowolskim w czwartek (23 kwietnia). Został zatrzymany, gdy jechał samochodem, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Aresztowany na 3 miesiące

Na polecenie prokuratury policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego łodzianina, który groził policjantom. Nie tylko zarekwirowano do szczegółowych badań jego sprzęt elektroniczny, ale w domu znaleziono też środki odurzające, pałkę teleskopową, cztery składane noże i kastet.

Aktualnie bezrobotny mężczyzna w przeszłości wielokrotnie notowany za różne przestępstwa kryminalne , przebywając jak widać czasowo na wolności, nakłaniał innych internautów do prześladowania funkcjonariuszy ujawniając przy tym wizerunki policjantów i ich rodzin. Można by rzec, że uczynił sobie z tego stałe zajęcie. mł. insp. JOANNA KĄCKA, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator skierował w piątek (24 kwietnia) wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd zgodził się i najbliższe 3 miesiące, 32-letni łodzianin spędzi w celi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Technologie w produkcji suplementów.