środa, 22 maja 2024

Awaria wodociągowa w Łodzi. Nie będzie wody. „Konieczne jest zrobienie zapasów”

Udostępnij

Awaria wodociągowa w Łodzi wymusiła na pracownikach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji czasowe wyłączenie dopływu wody do miejskich kranów. ZWiK uprzedza, że od rana we wtorek (28 kwietnia) awaria będzie naprawiana i nie wiadomo, na jak długo mieszkańcy zostaną pozbawieni wody. Konieczne jest więc zrobienie zapasów.

Awaria wodociągowa w Łodzi

ZWiK uprzedza mieszkańców łódzkiego Teofilowa o pracach, które we wtorek od rana będą prowadzone na sieci wodociągowej przy ulicy Rojnej. Doszło tam do uszkodzenia zasuwy, którą pracownicy muszą wymienić.

Awaria wodociągowa w Łodzi spowodowała, że od godziny 8 rano we wtorek wody w kranach nie będą mieli mieszkańcy ulicy Rojnej: od ulicy Szarej Piechoty do granicy miasta.

Pewne jest równie, że czasowo wody nie będzie też na przyległych do Rojnej ulicach: Szarej Piechoty, Walońskiej, Holenderskiej, Brukselskiej, Flandryjskiej, Niemena, Szuberta, Masłochów, Czcibora, Ciechowskiego, Toeplitza, Romanowskiej, Klinowej i Alzackiej.

ZWiK nie wie, jak długo potrwa wymiana uszkodzonej zasuwy wodociągowej, dlatego mieszkańcy powinni zabezpieczyć zapasy wody. Dodatkowo łódzkie wodociągi podstawią na miejsce beczkowozy.

Podwyżki cen wody w Łodzi?

Łodzianie od kilku dni mogą zastawiać się, czy w 2020 roku znacznie wzrosną opłaty za zużycie wody. To zasugerował prezes Wód Polskich, który wystosował do Hanny Zdanowskiej list otwarty z apelem o wycofanie się z podwyżek opłat za wodę.

W liście mowa nawet o 40-procentowej podwyżce, o której miała być mowa we wniosku Urzędu Miasta Łodzi do Wód Polskich. Szczegóły apelu opisaliśmy TUTAJ.

Łódzcy urzędnicy następnego dnia wysłali do mediów komentarz prezesa łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Zaprzecza on słowom prezesa Wód Polskich.

Przedstawiona Wodom Polskim taryfa opłat za wodę i ścieki nie zakłada absolutnie wzrostu opłat na poziomie 40 procent. To kłamstwo prezesa Deca. Przeciętnie każdy łodzianin zapłaci miesięcznie za zużytą wodę i odprowadzenie ścieków 5 złotych więcej, czyli około 60 złotych rocznie. mówi JACEK KACZOROWSKI, prezes ZWiK w Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości