niedziela, 19 maja 2024

Sukcesja na sprzedaż. Syndyk ogłosił przetarg. Centrum handlowe za miliony złotych

Udostępnij

Nie ma już wątpliwości, że to koniec działalności centrum handlowego przy Politechniki w Łodzi. Sukcesja na sprzedaż. Po ogłoszeniu upadłości spółki, która była właścicielem centrum handlowego, syndyk masy upadłościowej w przetargu oferuje kupno działek razem z Sukcesją. Grunty z prawem własności budynku Sukcesji wystawiono w przetargu za 126 milionów złotych.

Sukcesja na sprzedaż

W serwisach ogłoszeniowych z ofertami sprzedaży działek w Łodzi można natknąć się na ofertę wartą miliony złotych. Syndyk masy upadłościowej, który zarządza teraz majątkiem spółki twórców Sukcesji, ogłosił przetarg na sprzedaż całego przedsiębiorstwa.

W przetargu mowa o gruntach, prawie własności budynku Sukcesja oraz ruchomości na terenie centrum handlowego. W skład przedsiębiorstwa objętego przetargiem nie wchodzą między innymi środki pieniężne i wierzytelności.

Sukcesja na sprzedaż, a jej cena wywoławcza to 126 milionów złotych bez podatku VAT. Oferenci są zobowiązani do wpłacenia kaucji w wysokości 50 tysięcy złotych. A oferty kupna należy złożyć do 7 grudnia 2020 roku.

Dokładnie za miesiąc koperty zostaną otwarte na posiedzeniu jawnym w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia. To syndyk wybierze najkorzystniejszą ofertę i oceni, czy przetarg należy zakończyć. Syndyk może także przeprowadzić dodatkową aukcję ustną.

Upadłość Sukcesji

Centrum handlowe Sukcesja to stosunkowo nowy budynek. Przestrzeń otwarto w 2015 roku, a budowa kosztowała ponad 182 miliony złotych. Właściciele niemal od początku mieli problem ze znalezieniem najemców na wszystkie lokale, a klienci niespecjalnie upodobali sobie zakupy w tym miejscu.

Brak klientów i najemców to nie jedyne kłopoty Sukcesji. Wykonawca budowy wytoczył właścicielom budynku dwa procesy sądowe. Z kolei zarząd województwa łódzkiego ocenił, że spółka nie wywiązała się z zadań w ramach dofinansowania unijnego i powinna zwrócić część dotacji. Ostatecznie w kwietniu spółka przeszła w stan upadłości, a Sukcesję zamknięto.


Sukcesja na sprzedaż 2

Sukcesja na sprzedaż

Upadłość właściciela Sukcesji

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia ogłosił upadłość właściciela Sukcesji.

Sukcesja na sprzedaż

Sukcesja w Łodzi zostanie zamknięta

Ostatni dzień funkcjonowania Sukcesji wyznaczono na 30 czerwca 2020 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości