Sukcesja na sprzedaż. Syndyk ogłosił przetarg. Centrum handlowe za miliony złotych

Sukcesja na sprzedaż. Syndyk ogłosił przetarg. Centrum handlowe za miliony złotych

Nie ma już wątpliwości, że to koniec działalności centrum handlowego przy Politechniki w Łodzi. Sukcesja na sprzedaż. Po ogłoszeniu upadłości spółki, która była właścicielem centrum handlowego, syndyk masy upadłościowej w przetargu oferuje kupno działek razem z Sukcesją. Grunty z prawem własności budynku Sukcesji wystawiono w przetargu za 126 milionów złotych.

Sukcesja na sprzedaż

W serwisach ogłoszeniowych z ofertami sprzedaży działek w Łodzi można natknąć się na ofertę wartą miliony złotych. Syndyk masy upadłościowej, który zarządza teraz majątkiem spółki twórców Sukcesji, ogłosił przetarg na sprzedaż całego przedsiębiorstwa.

W przetargu mowa o gruntach, prawie własności budynku Sukcesja oraz ruchomości na terenie centrum handlowego. W skład przedsiębiorstwa objętego przetargiem nie wchodzą między innymi środki pieniężne i wierzytelności.

Sukcesja na sprzedaż, a jej cena wywoławcza to 126 milionów złotych bez podatku VAT. Oferenci są zobowiązani do wpłacenia kaucji w wysokości 50 tysięcy złotych. A oferty kupna należy złożyć do 7 grudnia 2020 roku.

Dokładnie za miesiąc koperty zostaną otwarte na posiedzeniu jawnym w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia. To syndyk wybierze najkorzystniejszą ofertę i oceni, czy przetarg należy zakończyć. Syndyk może także przeprowadzić dodatkową aukcję ustną.

Upadłość Sukcesji

Centrum handlowe Sukcesja to stosunkowo nowy budynek. Przestrzeń otwarto w 2015 roku, a budowa kosztowała ponad 182 miliony złotych. Właściciele niemal od początku mieli problem ze znalezieniem najemców na wszystkie lokale, a klienci niespecjalnie upodobali sobie zakupy w tym miejscu.

Brak klientów i najemców to nie jedyne kłopoty Sukcesji. Wykonawca budowy wytoczył właścicielom budynku dwa procesy sądowe. Z kolei zarząd województwa łódzkiego ocenił, że spółka nie wywiązała się z zadań w ramach dofinansowania unijnego i powinna zwrócić część dotacji. Ostatecznie w kwietniu spółka przeszła w stan upadłości, a Sukcesję zamknięto.

Sukcesja na sprzedaż

Upadłość właściciela Sukcesji

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia ogłosił upadłość właściciela Sukcesji.

Sukcesja na sprzedaż

Sukcesja w Łodzi zostanie zamknięta

Ostatni dzień funkcjonowania Sukcesji wyznaczono na 30 czerwca 2020 roku.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.