niedziela, 19 maja 2024

Postępowania w sprawie ceny wódki w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie. Prokuratura musi to wyjaśnić

Udostępnij

Ceny wódki w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie stały się przyczyną wszczęcia postępowania w prokuraturze. To Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomił śledczych. Jedna z sieci sklepów tłumaczy, że to była pomyłka.

Ceny wódki w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie pod kontrolą

Bitwa cen między dużymi sieciami sklepów to jedna z ostatnich atrakcji polskiej sceny handlu. Wszystko jednak wskazuje na to, że sieci poszły o krok za daleko. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowania w sprawie ceny wódki w Lidlu, Biedronce i Kauflandzie. Chodzi o konkretną zmianę, którą wprowadziły te sieci sklepów w lutym tego roku.

Przegląd samochodu na lewo w Łęczycy. 67-latek skazany

Lidl, Biedronka, Kaufland sprzedawały półlitrową butelkę wódki w cenie poniżej 10 zł. W Biedronce pół litra „Parkowej” kosztowało 8,99 zł, w Lidlu pół litra „Polnej” – 9,99 zł, z kolei w Kauflandzie półlitrowa butelka „Żubra” kosztowała 9,99 zł. Przedstawiciele Kaufland wyjaśnili, że była to pomyłka, którą natychmiast poprawiono.

Zbyt niskie ceny alkoholu

O sprawie najpierw usłyszeli użytkownicy mediów społecznościowych. Aktywista Jan Śpiewak złożył zawiadomienie do UOKiK. Na platformie X napisał:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się tej sprawie i jasno zadeklarował:

Promocja alkoholu, która została przyjęta w tej formie przez sieci handlowe, może stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych. Dlatego zawiadomiliśmy prokuraturę – wyjaśnia Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK.

O wszczęciu postępowania w tej sprawie powiadomił z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie do prokuratury po audycie w łódzkim urzędzie wojewódzkim. Chodzi o Fundusz Rozwoju Dróg

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości