niedziela, 19 maja 2024

52 tysiące tulipanów w 35 odmianach! Ogród Botaniczny w Łodzi zakwitł

Udostępnij

Ogród Botaniczny w Łodzi przygotował coś specjalnego dla zwiedzających. 52 tysiące tulipanów można oglądać na specjalnie przygotowanej rabacie w centralnej części ogrodu.

Ogród Botaniczny w Łodzi w tulipanach

To najlepszy moment na spacer w naszym ogrodzie, bo nie wiemy, jak długo będą jeszcze kwitły tulipany – zachęcają botanicy. To bez wątpienia miejsce wyjątkowe. Spacerowicze mogą obserwować 52 tysiące tulipanów w 35 odmianach. Pierwsze tulipany zakwitły na początku kwietnia, a teraz niemalże wszystkie odmiany tulipanów są w pełni kwitnienia.

Niebieska pszczoła w zoo w Łodzi. Wystawa z Nowego Jorku. Jedyna taka w Polsce

W ogrodzie kwitną między innymi mieszańce Darwina, które wyróżnia wysokość. Potrafią wzrosnąć nawet do 60-70 cm. Tworzą one duże, pojedyncze kwiaty o jajowatych i lekko błyszczących płatkach. W kolekcji rozkwitają także popularny czerwony apeldoorn i pokrewny mu żółty golden apeldoorn, apeldoorn’s elite w ciepłych odcieniach czerwieni, oranżu i żółci, kremowy ivory floradale, różowy pink impression, łososiowy salmon van eijk, koralowej barwy lalibela i novi sun o gigantycznych złocistożółtych kwiatach czy oryginalny hakuun o rzadkim dla tulipanów śnieżnobiałym kolorze.

Wyjątkową odmianą tulipana w łódzkim botaniku jest zmieniająca kolor podczas kwitnienia – silverstream. Gdy kwitną jedne kwiaty są całe żółte, inne pokryte wzorem, a kolejne nasycone czerwienią. Dwie odmiany zostaną w tym roku zaprezentowane w kolekcji po raz pierwszy. To white prince o białych, pachnących kwiatach o eliptycznym kształcie oraz amberglow o ciemnoczerwonych kwiatach z łagodną żółtą podstawą.

Ogród Botaniczny w Łodzi można odwiedzać przez cały tydzień od godziny 9 do 19.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości