niedziela, 19 maja 2024

Nowi prezydenci Łodzi. Pustelnik, Moskwa-Wodnicka, Wieczorek i Piotrowski

Udostępnij

W wyborach samorządowych 2024 reelekcję w pierwszej turze wywalczyła Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi postanowiła jednak nie zmieniać całego zarządu Łodzi, a więc wiceprezydentów, skarbnika i sekretarza miasta. W czwartek, 16 maja, ogłosiła, kto razem z nią będzie zarządzał miastem. Tylko jedna osoba będzie miała nową funkcję.

Nowi prezydenci Łodzi

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, zdecydowała, że stanowisko pierwszego wiceprezydenta Łodzi zachowa Adam Pustelnik. Będzie zajmował się rozwojem gospodarczym, urbanistyką, architekturą i planowaniem przestrzennym. Wiceprezydentem w nowej kadencji nadal będzie także Małgorzata Moskwa-Wodnicka, która do tej pory odpowiadała za pracę, edukację oraz kulturę i dalej tymi dziedzinami ma się zajmować.

Czytaj też: Hanna Zdanowska prezydentem Łodzi po raz 4. Zaprzysiężenie radnych IX kadencji

Stanowisko wiceprezydenta utrzyma także Adam Wieczorek, który ma zajmować się – jak do tej pory – ochroną zdrowia, ale przejmuje na siebie również sprawy sportu oraz mieszkalnictwa. Co ciekawe za te dziedziny odpowiedzialna była Joanna Skrzydlewska, która z wyborach samorządowych 2024 zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego. Nie oznacza to jednak, że nikt jej na miejskim stanowisku nie zastąpi.

To jedyna zmiana, bowiem do zarządu wchodzi najbliższy współpracownik Hanny Zdanowskiej, który dotychczas trzymał się z tyłu politycznego świecznika, ale był jednym z decyzyjnych, przez wielu uważany za szarą eminencję łódzkiego magistratu. Tomasz Piotrowski z prezydent Hanną Zdanowską związany jest od początku jej prezydentury. Jest też rzecznikiem dyscyplinarnym w Kole Łódź Platformy Obywatelskiej.

Zarządzał m.in. projektem Mia100 Kamienic. Był dyrektorem Biura Prezydenta, następnie dyrektorem Departamentu Prezydenta, prezesem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej oraz Łódzkich Inwestycji. W nowej kadencji będzie odpowiadał w szczególności za inwestycje: dalszą rewitalizację oraz remonty dróg, a także za strategię i promocję miasta.

Nowi prezydenci łodzi 2024

To wszyscy nowi prezydenci Łodzi. Większych zmian nie ma także na pozostałych stanowiskach. Sekretarzem miasta pozostanie Wojciech Rosicki, który zajmie się organizacją urzędu, kontaktami z mieszkańcami oraz partycypacją społeczną. Finansów Łodzi wciąż będzie pilnował dotychczasowy skarbnik – Krzysztof Mączkowski.

Nowi prezydenci łodzi 2024

Czytaj też: Przerwane obrady sejmiku. Nowy marszałek województwa łódzkiego wciąż niewybrany

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości