niedziela, 19 maja 2024

Hanna Zdanowska prezydentem Łodzi po raz 4. Zaprzysiężenie radnych IX kadencji

Udostępnij

Hanna Zdanowska została czwarty raz prezydentem Łodzi. W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, złożyła uroczystą przysięgę przed nową Radą Miejską w Łodzi.

Zaprzysiężenie przed nową Radą Miejską w Łodzi

I sesję Rady Miejskiej w Łodzi IX kadencji rozpoczęto krótką informacją łódzkiego komisarza wyborczego – sędziego Agaty Sobieszek-Krzywickiej. Komisarz poinformowała, że sesję poprowadzi radny senior – Bogusław Hubert.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru miasta Łodzi, odegraniu hymnu państwowego i hejnału Łodzi, wręczono radnym zaświadczenia o wyborze i odebrano przyrzeczenia. W Radzie Miejskiej w Łodzi w czasie IX kadencji zasiadać będzie 37 radnych.

Do rady miejskiej dostali się tylko przedstawiciele trzech komitetów wyborczych:

  • Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej (28 mandatów),
  • Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (8 mandatów),
  • Koalicyjnego Komitetu Wyborczego „Trzecia Droga” (1 mandat).

Hanna Zdanowska ponownie prezydentem

Przewodniczący miejskiej komisji wyborczej przekazał Hannie Zdanowskiej zaświadczenie o wyborze na prezydenta Łodzi. Hanna Zdanowska została prezydentem miasta po raz czwarty z rzędu składając ślubowanie łodzianom

Obejmując urząd prezydenta miasta Łodzi, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Łodzi. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg – ślubowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Wystąpienie prezydenta Łodzi

Prezydent Hanna Zdanowska podkreślała w swoim wystąpieniu, że za łodzianami trudnych 5 lat, w trakcie których udało się zakończyć najważniejsze inwestycje niezbędne dla wszystkich mieszkańców.

Przed nami kolejne 5 lat, w ciągu których z państwa pomocą, pomocą funduszy europejskich i wsparciu łodzian będziemy mogli zaspokoić najważniejsze potrzeby mieszkańców – powiedziała Hanna Zdanowska.

Prezydent Łodzi przed radnymi powiedziała, że stawia sobie trzy priorytety na tę kadencję. Najważniejszą sprawą ma być infrastruktura drogowa.

Nie chcę już taki sytuacji, że niemal w każdym miejscu trzeba było ustawiać ograniczenia związane z dziurami. To się skończy. To państwu obiecuję – deklarowała Hanna Zdanowska.

Kolejnym priorytetem ma być budowa mieszkań pod tani wynajem. Prezydent Łodzi zapowiedziała, że ważnym jest, by jak najwięcej osób chciało przyjeżdżać do Łodzi po to, by tutaj zamieszkać.

Trzecim priorytetem ma być rozwój proekologiczny, w tym bardzo dobre wykorzystywanie funduszy europejskich, także tych z programu KPO, na np. wymianę taboru komunikacji miejskiej na niskoemisyjny.

4. prezydentura Hanny Zdanowskiej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest rodowitą łodzianką. Urodziła się 23 marca 1959 roku w Łodzi. Po ukończeniu XXVI Liceum Ogólnokształcącego, studiowała inżynierię środowiska na Politechnice Łódzkiej. Pierwszy raz została wybrana na stanowisko prezydenta Łodzi w 2010 roku. Drugi raz mieszkańcy wybrali ją na ten urząd w 2014 roku. Wówczas zwyciężyła już w pierwszej turze. Ponownie reelekcję wywalczyła w 2018 roku, dostając poparcie ponad 70 procent wyborców w pierwszej turze.

Hanna Zdanowska czwarty raz została wybrana na prezydenta Łodzi w kwietniu 2024 roku. W pierwszej turze zdobyła blisko 60 procent głosów.


Rada Miejska w Łodzi. Rozłam w koalicji. „Nie ma sensu współpracować”

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości