środa, 22 maja 2024

Bartosz Domaszewicz przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. Rozłam w koalicji

Udostępnij

W poniedziałek 6 maja zainaugurowała prace nowa Rada Miejska w Łodzi. Po zaprzysiężeniu wszystkich radnych zostały zgłoszone trzy kluby radnych: klub radnych Koalicji Obywatelskiej (deklarację podpisało 22 radnych); klub radnych Prawa i Sprawiedliwości (8 członków) oraz klub radnych Lewicy.

Bartosz Domaszewicz przewodniczącym

Radny Tomasz Kacprzak zgłosił na przewodniczącego Rady Miejskiego w Łodzi IX kadencji radnego z klubu Koalicji Obywatelskiej – Bartosza Domaszewicza. Innych kandydatur nie zgłoszono. Bartosz Domaszewicz wyraził zgodę na kandydowanie.

W swoim przemówieniu kandydat zapewniał, że jest bardzo aktywnym radnym i chce budować kadencję w oparciu o współpracę i dialog ze wszystkim.

W moim przekonaniu funkcja powinna mieć przede wszystkim charakter służebny. Nie służyć budowaniu własnej pozycji, ale raczej w sposób skuteczny i dobry organizować prace Rady Miejskiej w Łodzi tak, żeby mieszkańcy mieli przekonanie, że ich sprawy, ich problemy są dobrze zaopiekowane. a państwo, żebyście mieli poczucie dobrze spełnionej misji.

Bartosz Domaszewicz

W tajnym głosowaniu radny Bartosz Domaszewicz uzyskał większość i został przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. Poparło go 28 radnych, 5 było przeciw a 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Rada Miejska w Łodzi. Rozłam w koalicji. „Nie ma sensu współpracować”

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi

Pierwszą kandydatkę do funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Łodzi zgłosił w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej radny Tomasz Kacprzak. Zaproponował, by wiceprzewodniczącą została Paulina Setnik.

Z kolei przedstawiciel klubu Lewicy Krzysztof Makowski zgłosił kandydaturę Agnieszki Wieteski. W imieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości kandydaturę Krzysztofa Stasiaka do funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi zgłosił radny Radosław Marzec. Samodzielnie zgłosił jeszcze swoją kandydaturę bezpartyjny, niezrzeszony radny Kosma Nykiel.

W tajnym głosowaniu wybrano troje wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Łodzi. Dwie osoby zupełnie wstrzymały się od głosowania. Wyniki głosowania przedstawiły się następująco:

 • Paulina Setnik 32 głosy na tak – 2 głosy na nie
 • Krzysztof Stasiak (28 – 5)
 • Agnieszka Wieteska (33 – 0)
 • Kosma Nykiel (7 – 26).

W tej sytuacji nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Łodzi zostali: Paulina Setnik, Agnieszka Wieteska i Krzysztof Stasiak.

Komisje Rady Miejskiej w Łodzi

W trakcie pierwszej sesji powołano również komisje w Radzie Miejskiej w Łodzi. Utworzono i przegłosowano składy osobowe komisji:

 1. budżetu obywatelskiego;
 2. edukacji;
 3. finansów, budżetu i polityki finansowej;
 4. Gospodarki komunalnej i mieszkaniowej;
 5. inwentaryzacyjna (przewodniczącym został radny Piotr Cieplucha);
 6. jednostek pomocniczych miast;
 7. kultury;
 8. ładu społeczno-prawnego;
 9. nagród i odznaczeń;
 10. ochrony środowiska;
 11. planowania przestrzennego i architektury;
 12. promocji miasta i współpracy zagranicznej;
 13. rewizyjna (przewodniczącym został Marcin Buchali)
 14. rozwoju i działalności gospodarczej;
 15. skarg, wniosków i petycji (przewodniczącym został Robert Pawlak)
 16. sportu i rekreacji;
 17. statutowa;
 18. transportu i ruchu drogowego;
 19. zdrowia i opieki społecznej.

Osobą wskazaną do rozpatrywania prawidłowości podróży służbowych przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi została radna Paulina Setnik.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości