niedziela, 19 maja 2024

Wakacje kredytowe w 2024 roku. Prezydent podpisał ustawę

Udostępnij

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek, 6 maja, ustawę przedłużającą wakacje kredytowe na 2024 rok. Z tej możliwości będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tysiące kredytobiorców.

Wakacje kredytowe także w 2024

To nowelizacja ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, a także ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Podpisana ustawa zapewnia wakacje kredytowe także w 2024 roku.

Raty kredytu mieszkaniowego będzie można zawiesić dwukrotnie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września a 31 grudnia. To możliwość dla kredytobiorców, których rata przekroczy 30 procent dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia za poprzednie trzy miesiące.

Wakacje kredytowe to także rozwiązanie dla tych, którzy mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku. W grupie korzystających są także osoby, które zawarły umowę kredytu hipotecznego przed 1 lipca 2022 roku czy kończą spłatę kredytu co najmniej po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Zawieszenie spłaty kredytu w tych okresach będzie przysługiwać, gdy wartość udzielonego kredytu nie będzie przekraczała 1,2 milionów złotych.

Czytaj też: Wakacje składkowe. Sejm uchwalił ustawę. Urlop od płacenia ZUS-u

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości