niedziela, 19 maja 2024

Remont Legionów w Łodzi dobiega końca. Nowe przystanki na Zachodniej. Duże zmiany w MPK

Udostępnij

Legionów w Łodzi to jedna z najsłynniejszych ulic w kraju. Wszyscy słyszeli o zabetonowanym samochodzie czy gejzerze na środku ulicy. To konsekwencje prowadzone tam remontu. Ten ma jednak spore opóźnienie, bo miał zakończyć się w ubiegłym roku. Drogowcy jeszcze trochę pracy mają, tymczasem udostępnili przystanki na Zachodniej. Od 6 maja zmieniły się trasy MPK Łódź.

Remont Legionów w Łodzi

Z ostatnich zapowiedzi wykonawcy wynika, że remont Legionów w Łodzi potrwa do końca maja. Całość inwestycji obejmuje powstanie około 1,5 km zupełnie nowych dróg. Legionów
i Cmentarna mają być ulicami o uspokojonym ruchu. Na obu przebudowywanych ulicach zmodernizowane zostały wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i elektroenergetyczna oraz sieci telekomunikacyjne. Wartość inwestycji to blisko 120 mln zł.

Zabetonowany samochód w Łodzi w niemieckim teleturnieju. Niemcy mieli z nas ubaw

Ostatnio otwarto skrzyżowanie Legionów/Zachodnia, teraz gotowe są przystanki na Zachodniej. Perony dla obu kierunków jazdy zostały wydłużone, by mogły się przy nich zatrzymywać po dwa tramwaje. To ma znacznie zwiększyć przepustowość.

W związku z zakończeniem prac na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej od poniedziałku, 6 maja, zmienia się komunikacja miejska. Inaczej pojadą autobusy linii 87A/B oraz zmieniły się rozkłady jazdy linii: 2, 3, 6, 11, 19, 59, 73, 86, 96, N1A/B, N2, N5A/B, N6 (zmiana rozkładów linii nocnych od nocy z 6 na 7 maja).

Nowe przystanki MPK od 6 maja

  • Zachodnia – Legionów (autobusowe: 1390 i 1400),
  • Zachodnia – Legionów (tramwajowe: 1391 i 1401),
  • Ogrodowa – Gdańska (2237) w kierunku wschodnim.

Legionów w łodzi; przystanki na zachodniej

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości