środa, 22 maja 2024

Zabetonowany samochód w Łodzi w niemieckim teleturnieju. Niemcy mieli z nas ubaw

Udostępnij

Zabetonowany samochód w Łodzi był hitem internetu w listopadzie 2023 roku. Zdjęcie auta stojącego na placu budowy na ulicy Legionów, które drogowcy oblali dookoła betonem, przyciągnęło także turystów odwiedzających Łódź. Wszyscy chcieli mieć zdjęcie z nietypową atrakcją miasta. Sytuacja była tak absurdalna, że wykorzystał ją niemiecki teleturniej. W programie padło pytanie o zabetonowany samochód. Uczestnicy odpowiadający na nie, długo analizowali możliwy scenariusz, który mógł wydarzyć się w Łodzi.

Zabetonowany samochód w Łodzi

Absurdalna sytuacja w Łodzi z pewnością nie była celowym zabiegiem, mającym zapewnić miastu nietypową promocję, była raczej wyjściem z trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się wykonawca. Podczas remontu ulicy Legionów w Łodzi jeden z właścicieli samochodu nie przeparkował auta, gdy wykonawca chciał wylewać beton na remontowanej ulicy. Mimo podjętych prób kontaktu z właścicielem, ten nie zgłosił się, by odjechać samochodem. Ostatecznie, wykonawca – którego goniły terminy – wylał beton zgodnie z planem, pomijając fragment, na którym stoi samochód.

Zabetonowany samochód w łodzi 2

Efekt był tak absurdalny, że obiegł cały kraj. Do Łodzi przyjeżdżali dziennikarze relacjonować na bieżąco, co dzieje się na remontowanej ulicy Legionów. Turyści, którzy akurat odwiedzali Łódź, nie mogli pominąć takiej nietypowej atrakcji i razem z przewodnikiem przyjeżdżali na Legionów. Zabetonowany samochód w Łodzi nie stał jednak długo. Następnej nocy zniknął w tajemniczych okolicznościach.

Niemcy o łódzkim absurdzie

Okazuje się jednak, że łódzki absurd jest hitem także poza granicami kraju. Widzowie mogli o tym usłyszeć w niemieckiej telewizji ARD. W teleturnieju „Wer weiß denn sowas?” (niem. – Kto to wie?) padło pytanie o zabetonowany samochód w Łodzi. Uczestnicy musieli odpowiedzieć, jakie wydarzenie na placu budowy w listopadzie 2023 roku w Łodzi było opisywane na pierwszych stronach gazet? Do wyboru mieli trzy odpowiedzi:

  • A. Pracownicy zabetonowali drogę wokół zaparkowanego samochodu
  • B. W ścianę wmurowano stopę śpiącego kierownika budowy
  • C. Zabrano trzy przenośne toalety, w których siedzieli pracownicy

Zabetonowany samochód w łodzi 2

Długo analizowali, która z absurdalnych sytuacji mogła wydarzyć się naprawdę. Ich droga dedukcji okazała się właściwa i postawili na odpowiedź A, czyli zabetonowany samochód. Po zaznaczeniu odpowiedzi, realizator przełączył na przygotowany wcześniej materiał dotyczący sytuacji w Łodzi. Uczestnicy teleturnieju nie kryli zdumienia podczas oglądania zdjęć z ulicy Legionów w Łodzi. Publiczność nagrodziła uczestników głośnymi brawami, ich również łódzki absurd rozbawił.

Zabetonowany samochód w łodzi 2

Korek od wina… ociepli budynek. Włókiennicza w Łodzi z ekologiczną kamienicą

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości