piątek, 14 czerwca 2024

New Iron w Łodzi gotowy. Apartamenty za miliony. Tak wygląda łódzkie żelazko [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Łódzkie żelazko wzorowane było na Flatiron Building w Nowym Jorku. Jednak podobna jest jedynie konstrukcja ze względu na narożną lokalizację działki. Wykończenie New Iron w Łodzi jest już znacznie bardziej nowoczesne niż to, które możemy oglądać w nowojorskim pierwowzorze. Wewnątrz są mieszkania i biura. Największy apartament sprzedano za blisko 5 milionów złotych.

New Iron w Łodzi gotowy

Nowoczesny budynek przy Struga 22 miał być gotowy już rok temu, ale dopiero teraz udało się ukończyć inwestycję. W poniedziałek, 3 czerwca, New Iron w Łodzi został oficjalnie oddany do użytku. Nie ma wątpliwości, że inwestycja jest jednym z symboli Łodzi. W budynku znajduje się 37 apartamentów. Wiadomo, że część apartamentów będzie mieszkaniami, a część biurami.

Centrum miasta powinno się w ten sposób rozwijać, a prywatni inwestorzy muszą mieć w tym swój udział, bo samorząd nie jest w stanie sam tak wielkich procesów przeprowadzać. Trzymam kciuki za to, żeby ten budynek stał się, po pierwsze, początkiem zmian urbanizacyjnych w tym obszarze Łodzi, po drugie, żeby został doceniony zarówno przez lokatorów, jak i ekspertów rynku nieruchomości – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.


Czytaj też: Apartamentowiec przy Piłsudskiego. Dwie wieże w Łodzi


New iron w łodzi 37 mieszkań ma powierzchnię od 42 do ponad 200 metrów kwadratowych, niektóre są z tarasami. W New Iron są także dwupoziomowe apartamenty – największy ma ponad 219 metrów kwadratowych i został sprzedany. Koszt to blisko 5 milionów złotych. Będzie znajdowało się tam biuro. Większość nowych właścicieli chce jednak w New Iron w Łodzi po prostu zamieszkać.

Nie narzucamy przyszłym lokatorom funkcji, jaką pełnić mają zakupione przez nich apartamenty. To ich indywidualne decyzje, ale wiemy, że zdecydowana większość chce w nich zamieszkać. Na pewno jednym z lokatorów będzie architekt Marcin Tomaszewski, którego pracownia zaprojektowała budynek – mówi Piotr Leśniak, CEO w Bona Fide Development, która realizuje tę inwestycję.

Łódzkie żelazko to nie tylko mieszkania i biura. Na parterze znajduje się duże lobby. Na dachu budynku wydzielono część tarasu do spędzania wspólnie czasu. O tym, w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana, zdecydują przyszli mieszkańcy.


Czytaj też: Nowe mieszkania w Łodzi. 1200 lokali w NCŁ. Zaczęła się budowa Flow


New iron w łodzi W podziemnym parkingu zainstalowana zostanie ładowarka do aut elektrycznych, będzie też rowerownia. Obiekt jest monitorowany, a w każdym z apartamentów zainstalowane zostały systemy inteligentnego domu, klimatyzacja i systemy do ogrzewania podłogowego w łazienkach. Apartamenty mają wysokość trzech metrów.


Czytaj też: Nowe mieszkania w Łodzi. Hanna Zdanowska zapowiada nowe osiedla w każdej dzielnicy

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.