piątek, 14 czerwca 2024

Dominik Strzelecki konsultantem wojewódzkim do spraw psychiatrii

Udostępnij

Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Dominik Strzelecki w poniedziałek, 3 czerwca, odebrał z rąk Wojewody Łódzkiego Doroty Ryl nominację na konsultanta wojewódzkiego do spraw psychiatrii. Nowy wojewódzki konsultant ds. psychiatrii jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dominik Strzelecki konsultantem psychiatrii

Dr hab. n. med. Dominik Strzelecki, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ukończył specjalizację z psychiatrii w 2007 roku. Następnie przez dwa lata poszerzał wiedzę na specjalistycznym kursie z terapii rodzin na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.


Czytaj też: Operacja robotem da Vinci w Łodzi. W szpitalu Kopernika tak będą leczyć pacjentów z rakiem jelita


Przez kilka lat był asystentem w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest kierownikiem tej kliniki. Od 2012 roku dodatkowo zajmuje stanowisko ordynatora oddziałów: zaburzeń afektywnych i diagnostyczno-obserwacyjnego Centralnego Szpitala Klinicznego UMED w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej.

W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na dwóch zagadnieniach: układzie glutaminergicznym1Wikipedia: Kwas glutaminowy i psychofarmakologii2Psychofarmakologia. Natomiast w badaniach klinicznych jego zainteresowania są skupione na takich zaburzeń jak: schizofrenia i choroba afektywna dwubiegunowa.


Wszystkie wiadomości z kategorii: ZDROWIE


 

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Producent suplementów private label – twoja własna marka.