piątek, 14 czerwca 2024

Pogoda dziś w Łodzi i regionie. Burze z gradem. Niż znad Węgier przyniesie ochłodzenie

Udostępnij

Po bardzo ciepłych tygodniach nadchodzą chwile z chłodem. Pogoda dziś i w kolejnych dniach będzie kształtowana przez niż znad Węgier. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla centrum kraju. Prognozowane są burze w Łodzi i regionie.

Pogoda dziś, 3 czerwca

Do Polski napływają chłodniejsze masy powietrza. W poniedziałek i we wtorek prognozowane są intensywne opady deszczu i burze z gradem. Niż znad Węgier przyniesie więcej chłodu.

W dzień w Łodzi i regionie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem. Suma opadów w czasie burz wyniesie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Podczas burz porywy do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna do 14°C. We wtorek, 4 czerwca, bardzo podobna pogoda. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a na wschodzie województwa możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 20 do 22°C. Wiatr słaby, północny. Podczas burz wiatr porywisty. W nocy temperatura minimalna od 12 do 13°C.

Burza w Łodzi i regionie

Pogoda dziś może być niebezpieczna. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla mieszkańców województwa łódzkiego. Burza w Łodzi i regionie prognozowana jest od godziny południowych do północy.

A konkretnie, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm, a punktowo nawet do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie może spaść także grad.
IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w pasie południowej, centralnej i wschodniej Polski, a także ostrzeżenia drugiego stopnia w południowej części kraju.

Aktualne informacje pogodowe w specjalnej zakładce: PROGNOZA POGODY
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel. Czym są komory hiperbaryczne. Jakie są rzeczywiste koszty produkcji suplementów diety ?.