piątek, 19 lipca 2024

Nowe mieszkania w Łodzi. Hanna Zdanowska zapowiada nowe osiedla w każdej dzielnicy

Udostępnij

Miasto zapowiada nowe mieszkania w Łodzi. Inwestycja zakłada budowę osiedli w każdej dzielnicy. Są pierwsze lokalizacje i projekty pierwszych 1500 mieszkań.

New Iron w Łodzi. W centrum stanie budynek przypominający żelazko

Nowe mieszkania w Łodzi

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, podczas konferencji prasowej w poniedziałek (4 marca) zapowiedziała budowę nowych osiedli w każdej łódzkiej dzielnicy. Celem – nowe mieszkania, które będzie można wynająć. Dziś średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 10 tysięcy złotych, co dla wielu osób jest barierą nie do przeskoczenia.

Dlatego miasto wybuduje nowe osiedla w każdej dzielnicy. Wybraliśmy już pierwsze lokalizacje i projekty, a w nich pierwsze 1500 mieszkań. Nowe mieszkania w Łodzi umożliwią młodym start w dorosłe życie, rodzinom zapewnią stabilizację, a seniorom spokojną jesień życia. Łodzianie potrzebują domów teraz. Tanich i z pewną umową najmu – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Prezydent zapowiada, że nowe mieszkania od miasta będą wynajmowane na zasadzie najmu długoterminowego i z niskim czynszem, dużo poniżej stawek. Projekt miasta nie zakłada tylko mieszkań komunalnych.

W luce czynszowej znajduje się coraz więcej osób. To sytuacja, gdzie
z jednej strony zarabia się za dużo, żeby „załapać się” na mieszkanie komunalne,
a z drugiej za mało, żeby zaciągnąć kredyt hipoteczny. Zaadresujemy ofertę miasta do osób, które mogą zapłacić wyższy od komunalnego czynsz – niecałe 13 zł za metr, ale ciągle dużo mniejszy niż komercyjny, który wynosi średnio 40 zł za mkw. Będziemy mieli ofertę dla młodych osób, które kończą studia, zaczynają pierwszą pracę i wiążą swoją przyszłość z Łodzią. Takie mieszkania na start na pierwsze lata usamodzielniania się – dodaje Tomasz Piotrowski, prezes miejskiej spółki Łódzkie Inwestycje.

Dla takich osób miasto zapowiada wprowadzenie najmu instytucjonalnego przez miejskie spółki zajmujące się budową i wynajmem mieszkań. Łódź przygotuje także propozycję zmian w prawie, które ułatwią miastom zwiększanie zasobu mieszkaniowego – uproszczą pozyskiwanie ich z rynku.

52 nowe mieszkania w Łodzi. Biurowiec ZUS przekształcony w blok komunalny

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P