piątek, 21 czerwca 2024

Podwyżki dla nauczycieli w Łodzi. 18 mln zł z budżetu miasta

Udostępnij

Podwyżki dla nauczycieli pracujących w łódzkich szkołach zapowiedziała w poniedziałek prezydent Łodzi. Pieniądze będą pochodzić z miejskiego budżetu. W sumie to 18 mln zł.

Podwyżki dla nauczycieli w Łodzi

Nie tylko z budżetu państwa, ale także z miejskiego budżetu przygotowano podwyżki dla nauczycieli w Łodzi. Miasto zwiększa wysokość dodatków funkcyjnych, przeznaczy na to 18 milionów złotych. W myśl nowych zasad dyrektorzy palcówek edukacyjnych będą zarabiali o 1300 złotych więcej, a wicedyrektorzy – o 700 złotych więcej.

Kierownicy i zastępcy warsztatów szkolnych lub szkolenia praktycznego oraz nauczyciele opiekujący się oddziałem przedszkolnym otrzymają 200 złotych podwyżki. Dodatkowe 50 złotych dostaną wychowawcy klas. Ma być także więcej pieniędzy na dodatki motywacyjne. Pieniądze będą wypłacone od 1 kwietnia.

To jedna część podwyżek dla nauczycieli w Łodzi. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, podstawowe wynagrodzenie wszystkich nauczycieli wzrośnie o około 30 procent. Gwarantuje to rozporządzenie z 19 lutego tego roku. Wysokość podwyżki uzależniona jest od stopnia awansu zawodowego. Sięgną od 30 do 33 proc.Te pieniądze z wyrównaniem od początku roku zostaną przesłane na konta nauczycieli już 6 marca.

Podwyżki dla nauczycieli w łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P