sobota, 18 maja 2024

52 nowe mieszkania w Łodzi. Biurowiec ZUS przekształcony w blok komunalny

Udostępnij

Biurowiec ZUS przy ulicy Łęczyckiej 70b w Łodzi przekształcony w blok komunalny. 52 nowe mieszkania w Łodzi są gotowe do zamieszkania. Inwestycja kosztowała ponad 8 milionów złotych, w tym ponad 2 mln zł to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Najmniejszy lokal w budynku, który jeszcze kilka lat temu był biurowcem ZUS, ma 20 metrów kwadratowych, a największy – 54 metry kwadratowe.

Nowe mieszkania w Łodzi

Najwięcej mieszkań ma powierzchnię od 35 do 40 metrów kwadratowych, ponieważ taki metraż cieszy się obecnie największą popularnością wśród osób ubiegających się o lokal komunalny – przyznają łódzcy urzędnicy.

Przed nami już tylko uzyskanie kilku pozwoleń i będziemy mogli pokazywać mieszkania rodzinom. Cały parter, czyli 6 lokali, został dostosowany do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich: z szerszymi wejściami do samych mieszkań i poszczególnych pomieszczeń w domu, z łazienkami, w których są zainstalowane specjalne poręcze, specjalnie skonstruowane brodziki, a biała armatura jest na odpowiedniej wysokości dla osoby z dysfunkcją ruchu. mówi JOANNA SKRZYDLEWSKA, wiceprezydent Łodzi

W budynku są zarówno mieszkania dwupokojowe, z kuchnią czy aneksem kuchennym, każde z łazienką i centralnym ogrzewaniem. Są też kawalerki. Nowe mieszkania w Łodzi przeznaczone są przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

W jednym z największych dwupokojowych lokali, mogłaby zamieszkać rodzina z dwojgiem niepełnosprawnych dzieci.

Budynek przeszedł odbiór techniczny. Teraz miasto musi uzyskać pozytywne decyzje straży pożarnej i sanepidu oraz pozwolenie na użytkowanie od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości