niedziela, 19 maja 2024

Stomatolog w nocy i święta wraca do Łodzi. Pomoc w dwóch gabinetach

Udostępnij

Stomatolog w nocy i święta od 1 lutego będzie dostępny także w Łodzi. NFZ podpisał dwie umowy z gabinetami, które przyjmą w nagłej sytuacji po godzinach pracy i w dni wolne od pracy. Dotąd jedyna taka placówka w regionie była w Piotrkowie Trybunalskim.

Stomatolog w nocy i święta w Łodzi

Konkurs na doraźną pomoc stomatologiczną łódzki oddział NFZ rozstrzygnął pod koniec stycznia. Wybrał dwie łódzkie placówki: Alex Dent przy ul. Okrzei 40 i NZOZ Super-Dent przy ul. Wodnej 25.

W tych dwóch gabinetach stomatolog w nocy i święta pomoże w razie nagłego bólu zęba. Pomoc dostępna będzie w godzinach wieczornych i nocnych, od godz. 19 do godz. 7. A także całodobowo w dni wolne od pracy.

W gabinecie nocnego dentysty pacjent otrzyma wyłącznie niezbędne świadczenia, np. znieczulenie miejscowe powierzchniowe, opatrunek leczniczy w zębie mlecznym i stałym, trepanację i dewitalizację martwego zęba z zaopatrzeniem ubytku opatrunkiem, usunięcie zęba, nacięcie ropnia włącznie z drenażem i opatrunkiem czy też tymczasowe zaopatrzenie złamanej szczęki. wyjaśnia ANNA LEDER, rzecznik NFZ w Łodzi

Stomatolodzy z nocnych i świątecznych gabinetów przyznają, że są gotowi, by pomagać łodzianom, którzy przyjdą z nagłym bólem zęba.

W naszej poradni dyżurować będzie rotacyjnie 12 lekarzy stomatologów. Warto jednak pamiętać, że jest to pomoc wyłącznie doraźna, w przypadku dolegliwości bólowych lub przy pojawieniu się powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem. Kiedy wymagamy leczenia, a jeszcze nie pojawił się dokuczliwy ból, zapraszamy na planowe leczenie. mówi JACEK KUBERA z NSZOZ Super-Dent

W województwie łódzkim jest 420 gabinetów stomatologicznych, w których można leczyć zęby bezpłatnie, w tym 118 w Łodzi.

Dotąd w Łódzkiem był tylko jeden punkt doraźnej pomocy stomatologicznej – Centrum Stomatologii Duodent, działające poza stolicą województwa w Piotrkowie Trybunalskim.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości