piątek, 14 czerwca 2024

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego. Służby drogowe: Jesteśmy gotowi

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Łódzkiego przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie IMGW dotyczy soboty, 30 stycznia. Służby drogowe zapewniają, że są przygotowane.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego

Meteorolodzy z prawdopodobieństwem 80 procent prognozują w Łodzi i regionie intensywne opady śniegu, które mają się rozpocząć w sobotę (30 stycznia) nad ranem. Magistrat zapewnia, że służby miejskie są przygotowane do ataku zimy i w razie potrzeby mają reagować adekwatnie do panujących warunków.

Jak przekazała Monika Pawlak z Urzędu Miasta Łodzi, według prognoz śnieg z przerwami ma padać przez całą sobotę. Meteorolodzy przewidują, że w Łodzi i regionie przyrost pokrywy śnieżniej może wynieść do 7 cm.

Zimowe dyżury trwają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także w święta. Firmy zajmujące się odśnieżaniem mają w dyspozycji 100 pługosolarek, które od chwili wyjazdu mają 4 godziny na odśnieżenie lub posypanie ulic. Ich wyjazd następuje do 30 minut od chwili wydania dyspozycji wyjazdu. mówi MONIKA PAWLAK z Urzędu Miasta Łodzi

Do dyspozycji łodzian, którzy chcą zgłosić miejsca wymagające odśnieżenia albo posypania, czynny jest całodobowy nr tel. 42 638 54 53 oraz adres e-mail:lp.zdol.lmuobfsctd@csotsyzc.

Pogoda na weekend

Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Zatoki Gdańskiej przemieścił się nad Litwę i Łotwę, a związany z nim pofalowany front atmosferyczny przemieścił się na południe kraju. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Należy spodziewać się spadku ciśnienia.

Przez weekend w województwie łódzkim prognozuje się całkowite zachmurzenie. Opady śniegu, miejscami, głównie na południu regionu, przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Rano na północy i wschodzie silne zamglenia oraz lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna przeważnie od -3 do 0 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny przechodzący w kierunki północne. Pod koniec dnia wiatr może wzmagać się do umiarkowanego i porywistego, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.