wtorek, 23 lipca 2024

Mamuka K. przed sądem. Koniec śledztwa w sprawie brutalnego zabójstwa Pauliny

Udostępnij

Gruzin Mamuka K. przed sądem. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa Pauliny D. w Łodzi i skierowała akt oskarżenia. Poinformował o tym w środę (29 lipca) rzecznik łódzkiej prokuratury. Mamuce K. grozi dożywocie.

Brutalne zabójstwo w Łodzi

Do brutalnego zabójstwa mieszkanki Łodzi doszło 20 października 2018 roku. Kobieta została dotkliwie pobita i zamordowana w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Żeromskiego w Łodzi. Lokal wynajmowali przebywający w Polsce cudzoziemcy zza wschodniej granicy. Śmiertelne okazały się trzy ciosy nożem wymierzone w szyję. Głównym podejrzanym w tej sprawie był obywatel Gruzji Mamuka K.

Oskarżony uprzątnął miejsce zbrodni, po czym tego samego dnia wezwaną taksówką przewiózł owinięte w folię i zapakowane w torbę ciało, porzucając je w pobliżu Stawów Jana. Następnie dostał się do Warszawy, gdzie spotkał się ze znajomymi. Stamtąd wszyscy busem wyjechali na Ukrainę. mówi KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

W tym czasie wszyscy szukali 28-letniej wtedy Pauliny D. Zapisy monitoringu i zeznania świadków wyjaśniły, że łodzianka była w jednym z łódzkich klubów. To tam prawdopodobnie poznała Gruzina, z którym poszła do wynajmowanego mieszkania.

Podczas przeszukania lokalu znaleziono liczne ślady, w tym biologiczne. W pobliskim kontenerze na odpady znaleziono także dywan i zakrwawione części garderoby kobiety.

Mamuka K. przed sądem

Ciało ofiary odnaleziono sześć dni później. Za Mamuką K. wydano międzynarodowy list gończy. Zatrzymano go na początku listopada 2018 roku na ulicy w Kijowie. W tym roku w czerwcu mężczyzna został przewieziony do Polski.

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego, odnosząc się do zarzutów, potwierdził fakt pozbawienia życia 28-latki. Stwierdził jednakże, że nie chciał tego zrobić, czemu przeczą stwierdzone podczas sekcji rany kłute i obrażenia wskazujące na pobicie. Złożył szczegółowe wyjaśnienia. dodaje KRZYSZTOF KOPANIA

Śledztwo w tej sprawie zakończono. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Mamuka K. przed sądem odpowie za swoje czyny, ale na pewno odpowie. W opinii biegłych psychiatrów oskarżony jest w pełni poczytalny i może odpowiadać za zabójstwo. Grozi mu więzienie w wymiarze nie niższym niż lat 12, z dożywociem włącznie.


Wizja lokalna z mamuką k

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P