wtorek, 21 maja 2024

Morderstwo w Dzierzowie. Zabita nożem 16-latka

Udostępnij

Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Mężczyzna jest prawdopodobnym sprawcą zabójstwa. Morderstwo w Dzierzgowie (pow. łowicki) miał popełnić na 16-letniej mieszkance tejże miejscowości.

Morderstwo w Dzierzgowie

W sobotę 18 lipca służby ratownicze otrzymały informację o nastoletniej mieszkance miejscowości Dzierzgów, która miała zostać kilkukrotnie pchnięta nożem. Na miejsce zostały wysłane: zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 16-latka kosiła trawę. Wtedy podbiegł do niej 22-latek i kilkukrotnie dźgnął ją nożem. Wszystko rozegrało się na oczach brata, ojca i babci dziewczyny. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w  Łodzi

Niestety mimo reanimacji 16-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia zatrzymali młodego mężczyznę, który podejrzewany jest o zabójstwo w Dzierzgowie. 22-letni mężczyzna schował się w pobliskim lesie, ale tu spostrzegł go policjant, który po służbie poszedł na spacer.

Prokuratorskie śledztwo

W sprawie prowadzone jest już prokuratorskie śledztwo. Mężczyzna prawdopodobnie jeszcze w sobotę usłyszy zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Na razie nieznane są motywy sprawcy. Na miejscu morderstwa pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora.

Morderstwo - dzierzgów

Komentarze Facebook

1 komentarz

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości