niedziela, 19 maja 2024

Łódź biegunem zima. Kolejne ostrzeżenie IMGW. Pogoda w Łodzi i regionie zimowa

Udostępnij

Synoptycy nie mają dla nas dobrych informacji. Wydali kolejne ostrzeżenie przed przymrozkami. Pogoda dziś (22 kwietnia) w Łodzi rano zaskoczyła wielu. Termometry wskazywały -3 stopnie Celsjusza.

Łódź biegunem zima w Polsce

To nie żart. Według danym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś rano (22 kwietnia) w Łodzi temperatura spadła do -2,7 stopni Celsjusza. To było najzimniejsze miejsce w kraju. Po drugiej stronie bieguna był Przemyśl, gdzie termometry wskazywały 4 kreski powyżej 0.

Pogoda w łodzi 22 kwietnia

Pogoda w Łodzi i regionie jeszcze przynajmniej przez kilka dni będzie bardziej jesienno-zimowa, niż wiosenno-letnia. IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa łódzkiego. Te prognozy dotyczą wieczoru i nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 kwietnia).

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2 stopni C, przy gruncie do -4 stopni. Ostrzeżeniem meteo objęte jest całe województwo, a prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 80 procent.

Pogoda w łodzi i regionie

Pogoda w Łodzi i regionie w kolejnych dniach

Najbliższe dni będą równie chłodne, co poprzednie. Nocami prognozowane są nadal przymrozki, w dzień opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, ale weekend już zapowiada się diametralnie inaczej.

Dziś i jutro w centrum kraju występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wciąż będzie chłodnio, termometry wskazywać będą zaledwie kilka stopni powyżej 0.

Lotnisko w Łodzi z większą liczbą pasażerów, niż rok temu. Dokąd loty z Łodzi?

Dopiero od piątku (26 kwietnia) zacznie się od zachodu ocieplać. Termometry na północnym wschodzie kraju będą wskazywać od 5 do 9 stopni C, na pozostałym obszarze kraju od 10 do 13 stopni C. Przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu.

Powrót wiosny jeszcze w kwietniu

Ostatni weekend kwietnia będzie ciepły. W sobotę (27 kwietnia) powrót wiosennej pogody z większą ilością słońca. Jedynie na Pomorzu i krańcach południowo-wschodnich może przelotnie padać deszcz. Na pozostałym obszarze – w tym także w centrum – przewaga pogodnego nieba. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 14 do nawet 19 stopni C, jedynie nad samym morzem nieco chłodniej 11-15 stopni C.

W niedzielę (28 kwietnia) nadal napływać będzie ciepłe powietrze. W całym kraju pogodnie. Temperatura maksymalna 19-23 stopnie C. Jedynie nad samym morzem chłodniej.

Wpadka na meczu ŁKS Łódź – Lech Poznań. Czy ratownik zapłaci za błąd?

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości