niedziela, 21 lipca 2024

Koniec remontu ulicy Jaracza w Łodzi. W czerwcu otwarcie

Udostępnij

Ul jaracza (4)
Ul jaracza (3)
Ul jaracza (2)
Ul jaracza (1)

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. Remont ulicy Jaracza w Łodzi w końcu dobiegł końca. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale 3 czerwca ulica zostanie otwarta dla kierowców. Na swoją trasę wróci linia 86, 96 i N4. Autobusy w kierunku ul. Zachodniej pojadą prosto ul. Jaracza.

Podczas prac wymieniona została cała infrastruktura podziemna i zaizolowano fundamenty budynków. Przebudowano i rozwiązano wiele konfliktów technologicznych z sieciami podziemnymi. Pozwoliło to na uporządkowanie wszystkiego, co pod ziemią,a tym samym wykonanie nowej drogi.

Ulica została ułożona z odzyskanej, wyczyszczonej i uzupełnionej kostki klinkierowej. Powstały wydzielone miejsca parkingowe, podwyższony peron przystanku autobusowego ze świecącą listwą krawędziową oraz wyniesione przejście dla pieszych przy pasażu Majewskiego i wyniesione skrzyżowanie z ul. Wschodnią. Postawiono energooszczędne latarnie w stylu wielkomiejskim, ławki i elementy małej architektury.

Wybudowano też szerokie chodniki z opaską granitową i elementami dla niewidomych, zieleńce i posadzono 40 wysokich grabów.

Komentarze Facebook

1 komentarz

  1. Ten cały remont był potrzebny owszem, ale wykonywany przez ludzi z łapanki przeciąga się w nieskończoność. Miejscami kilkukrotnie wykopywane doły. Źle położona kostka za pierwszym razem. Do zieleńców zakupione były tulipany…całe skrzynki z tulipanami już w trakcie przekwitania stoją na rogu Jaracza i Wschodniej. Można było choć część sadzić nawet miesiąc temu. Dookoła totalny bałagan. Na odcinku od Wschodniej do Piotrkowskiej powyrywane słupki wzdłuż miejsc do parkowania, już uszkodzona kostka polożona 2 lata wstecz. Całkowity brak organizacji. Samochody prywatne wjeżdżające na teren budowy, utrudniające pracę. Dramat

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P