czwartek, 23 maja 2024

Wielka przebudowa Traktorowej. Nowe rondo, droga rowerowa i ulica

Udostępnij

Miasto szykuje się do modernizacji ulicy Traktorowej. W planach jest budowa ronda i nowa nawierzchnia. Urzędnicy wybierają teraz najlepszy i najtańszy projekt. Oferty na jego wykonanie złożyło sześć firm, ale tylko dwie mieszczą się w zakładanym przez magistrat kosztorysie.

Remont Traktorowej w Łodzi. Nowe rondo i nawierzchnia

Przebudowa obejmie odcinek ul. Traktorowej od Rojnej do Aleksandrowskiej. Powstanie nowe rondo przy ul. Łanowej, które ma ułatwić wyjazd z ulicy. Powstaną też nowe chodniki i droga rowerowa po wschodniej stronie. Wybudowane zostaną miejsca postojowe i wyremontowane zatoki autobusowe.

Modernizacja Traktorowej i budowa ronda u zbiegu z ul. Łanową to częste głosy mieszkańców. Dlatego przystąpiliśmy do prac i właśnie otworzyliśmy oferty na wykonanie projektu przebudowy ul. Traktorowej od Rojnej do Aleksandrowskiej, w ramach której wybudujemy nowe rondo. KATARZYNA MIKOŁAJEC, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Oferty na wykonanie projektu złożyło sześć firm, ale tylko dwie z nich mieszczą się w zakładanym kosztorysie. Po sprawdzeniu dokumentów, wybrany zostanie wykonawca, który do końca roku ma przygotować projekt na przebudowę drogi. Remont Traktorowej w Łodzi realizowany będzie dopiero w kolejnych latach.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości