wtorek, 21 maja 2024

Sienkiewicza zamknięta od 12 maja. Nowa organizacja ruchu na czas remontu ulicy

Udostępnij

Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu po mieście. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi zapowiedział w poniedziałek (6 maja) rozpoczęcie remontu ulicy Sienkiewicza. Niebawem zamknięty zostanie jeden odcinek ulicy, a drogowcy będą go remontować aż do jesieni.

Ulica zamknięta do jesieni

Remont Sienkiewicza w Łodzi zakłada przebudowę infrastruktury podziemnej, wybudowanie nowych chodników i wyniesionych skrzyżowań. Wydzielone zostaną także nowe miejsca do parkowania. Ulica będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Ruch samochodowy zostanie uspokojony poprzez wyniesienie jezdni w miejscach skrzyżowań dróg oraz przejść dla pieszych. ANDRZEJ MIKOŁAJEWSKI, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

W nocy z 11 na 12 maja ulica Sienkiewicza zostanie zamknięta na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima. Prace tam zakończą się jesienią tego roku. W kolejnym etapie wykonawca wejdzie na fragment od Tuwima do Narutowicza.

Zmienionymi trasami pojadą autobusy 57 i N3, które od 12 maja będą kursować ulicą Kilińskiego.

Remont Sienkiewicza w Łodzi. Nowa organizacja ruchu

Wyjeżdżając z tunelu na trasie WZ nie będzie możliwy skręt w lewo w Sienkiewicza, a jedynie zawrócenie bądź jazda prosto. Z koeli przed Galerią Łódzką będą dwa pasy do skrętu w lewo, jeden skrajny pas do skrętu w lewo do tunelu, a drugi pas będzie kierował na górną półkę al. Piłsudskiego.


Sienkiewicza organizacja

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości