piątek, 21 czerwca 2024

Policyjny pościg w Łowiczu. Pijany 28-latek miał prawie 4 promile alkoholu

Udostępnij

Łowiccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego 28-latka. Mężczyzna miał 3,6 promila alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg w Łowiczu. Kompletnie pijany 28-latek

Do pościgu doszło po południu 8 maja na drodze krajowej numer 14. Policjanci z ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli volkswagena golfa. Mężczyzna nie zareagował na sygnały policjantów i zaczął uciekać. Podczas pościgu utrudniał wyprzedzenie swojego auta. Pojazd zatrzymano w Domaniewicach, a kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu łowickiego.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 3,6 promila alkoholu. Co więcej, posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Łowiczu w 2016 roku.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego. Nie uniknie również odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P