piątek, 14 czerwca 2024

Na łódzkie ulice wyjadą pierwsze autobusy zasilane energią słoneczną

Udostępnij

Solaris (4)
Solaris (2)
Solaris (3)
Solaris (1)

Po Łodzi niebawem zacznie kursować 46 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów Solaris Urbino. Termin ich dostawy mija 3 czerwca. Solaris dostarczył do tej pory blisko połowę z zamówionych pojazdów. Nowy tabor trafi do Zajezdni Nowe Sady i Zajezdni Limanowskiego.

Autobusy zasilane energią słoneczną w Łodzi

Przegubowe Urbino 18, które będą jeździć po Łodzi, mają 135 miejsc, w tym 38 siedzących. Natomiast, modele Urbiono 12 (autobusy solo) mogą pomieścić 85 pasażerów, z czego 26 będzie miało miejsca siedzące. Wszystkie autobusy są niskopodłogowe, wyposażone w automaty biletowe i klimatyzację.

Nowością są panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach 20 autobusów. Nie wyposażono w nie wszystkich 46 autobusów, ponieważ MPK Łódź chce przetestować to rozwiązanie.

Panele fotowoltaiczne mogą zasilać w prąd kasowniki i biletomaty, a tym samym redukować zapotrzebowanie na prąd, który standardowo wytwarzany jest w pojeździe z pracy silnika spalinowego.

Nowe Solarisy zastąpią wysłużone autobusy marki Volvo i Jelcz. Dziś po Łodzi kursuje 149 autobusów marki Solaris. To 37 procent wszystkich łódzkich autobusów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w sporcie.