poniedziałek, 27 maja 2024

Jolanta Chełmińska wraca do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Będzie doradzać

Udostępnij

Jolanta Chełmińska została powołana na pełnomocnika wojewody łódzkiego do spraw polityki senioralnej. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Chełmińska pełniła też funkcję wojewody łódzkiego w latach 2007-2015, a to oznacza, że wraca do doskonale znanego sobie łódzkiego urzędu. O powołaniu pełnomocnika poinformował Łódzki Urząd Wojewódzki w środę, 17 kwietnia.

Jolanta Chełmińska wraca do urzędu

Chełmińska na urząd wojewody łódzkiego została powołana 29 listopada 2007 roku. Cztery lata później Donald Tusk zdecydował o pozostawieniu jej na tym stanowisku, by dalej pełniła funkcję wojewody łódzkiego. Nie odeszła z urzędu, mimo że w 2014 roku dostała w wyborach samorządowych mandat radnej sejmiku wojewódzkiego. Z mandatu zrezygnowała i pozostała wojewodą do 8 grudnia 2015 roku. Pełniła tę funkcję dwie kadencje, obie za czasów koalicji POPSL.

W kolejnych wyborach samorządowych ponownie ubiegała się o mandat radnej sejmiku, ale nie otrzymała wystarczającego poparcia wyborców. Zagłosowało na nią 2291 mieszkańców, co dało 0,95 procent poparcia.

Największe wybory parlamentarne na świecie od piątku do… 1 czerwca. Indie wybierają władze

W 2016 roku została doradcą marszałka województwa łódzkiego z Platformy Obywatelskiej, którym wówczas był Witold Stępień. Także od 2016 roku jest prezesem łódzkiego oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW zarejestrowała komitet Koalicji Obywatelskiej

Jolanta Chełmińska, która dziś ma 75 lat, wraca do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego jako pełnomocnik wojewody do spraw polityki senioralnej. Jak podaje urząd, do podstawowych zadań pełnomocnika należą między innymi: współpraca z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami społecznymi działającymi na rzecz seniorów, a także upowszechnianie dobrych praktyk w obszarze działań wobec osób starszych.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Gdzie w Łódzkiem ponowne wybory? Będzie ciekawie

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości