poniedziałek, 27 maja 2024

Pogoda w Łodzi i regionie zaskoczy. Uwaga na przymrozki!

Udostępnij

Nie takiej aury za oknem oczekiwaliśmy w kwietniu. Pogoda w Łodzi i regionie zaskakuje. Synoptycy ostrzegają przez przymrozkami, które są prognozowane w całym województwie łódzkim.

Niż znad Islandii

Ostrzeżenia meteorologiczne obejmują niemal cały kraj. Wyłącznie wschodnie i północne krańce Polski mogą być spokojne o pogodę, która w ich regionie bardziej powinna przypominać wiosnę niż wczesną zimę.

Zabetonowany samochód w Łodzi w niemieckim teleturnieju. Niemcy mieli z nas ubaw

Za tę gwałtowną zmianę pogody w ostatnich dniach odpowiada niż znad Islandii. Najpierw wpychał do środkowej Europy ciepłe powietrze, a teraz w jego miejsce wchodzą arktyczne masy powietrza. To one odpowiedzialne będą za prognozowane przymrozki i opady śniegu w górach czy deszczu ze śniegiem na nizinach. Ochłodzenie nie będzie chwilowe, bo taka pogoda w Łodzi i regionie prognozowana jest także na kolejne dni.

Pogoda w Łodzi i regionie

W środa (17 kwietnia) w centrum kraju synoptycy prognozują duże zachmurzenie, ale z większymi przejaśnieniami. Od rana nad Łodzią przeszła ulewa. Temperatura maksymalna od 5 do około 9 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Noc będzie znacznie chłodniejsza. Ostrzeżenie IMGW wydane dla województwa łódzkiego obowiązuje od godziny 23 w środę do rana w czwartek (18 kwietnia). Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopni C, przy gruncie do -3 stopni C.

Pogoda w łodzi i regionie 17 kwietnia

W czwartek (18 kwietnia) w centrum zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie kraju możliwe nawet burze. Wysoko w górach śnieg. W nocy ponownie niewielki mróz, ale już tylko ma wystąpić na północy, północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich. W dzień najcieplej na południowym zachodzie, około 13 stopni C, najchłodniej na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich – około 6 stopni C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

224 stulatków mieszka w Łódzkiem. Każdemu należy się świadczenie honorowe. Każdy ma gen długowieczności

W kolejnych dniach pogoda w Łodzi i regionie nie ulegnie znacznie zmianie. Na ciepło będziemy musieli poczekać.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości