niedziela, 19 maja 2024

Zwłoki mężczyzny na ulicy w Łodzi. 29-latek wyszedł z SOR-u. Sprawę bada prokuratura

Udostępnij

Zwłoki mężczyzny na ulicy znaleziono w środę (17 kwietnia) około godziny 3 rano. Ciało leżało na ulicy Kilińskiego w Łodzi. Przyczyny i okoliczności śmierci wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zwłoki mężczyzny na ulicy

Policję o mężczyźnie leżącym na ulicy powiadomili przechodnie. Kilkoro z nich próbowało udzielić mu pierwszej pomocy. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania, dzięki zapisom kamer monitoringu w okolicy udało się odtworzyć okoliczności upadku mężczyzny.

Okoliczności będą dokładnie wyjaśniane. Wiadomo, że kilku przechodniów próbowało udzielić pomocy pokrzywdzonemu, ale bezskuteczne. Przy zwłokach mężczyzny odnaleziono dokumentację z SOR-u jednego z łódzkich szpitali. Były w niej informacje o udzielonej pomocy i przeprowadzonych badaniach diagnostycznych – mówi Krzysztof Kopania.

I to jest wątek, który śledczy będą badać szerzej, ponieważ niewykluczone, że dolegliwości mężczyzny, z którymi zgłosił się do szpitala, mogły mieć wpływ na jego upadek na ulicy i śmierć. Śledczy wystąpili o pełną dokumentację medyczną, a także tą związaną z ewentualnym wcześniejszym leczeniem 29-latka.


Zwłoki kobiety w stawie w Radomsku. Policja i prokuratura ustalają, co się wydarzyło


Zwłoki zostaną poddane sekcji, która powinna wyjaśnić przyczyny śmierci mężczyzny. Sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście.

Oświadczenie szpitala

Jak wiadomo mężczyzna był pacjentem Uniwersyteckiego Szpitala klinicznego im. WAM w Łodzi przy ulicy Żeromskiego. Zgłosił się tam z raną głowy. Po kilku godzinach wyszedł ze szpitala. W drodze do domu upadł na ulicy i zmarł. Szpital późnym popołudniem w środę opublikował oświadczenie.

Szanowni Państwo, w niniejszej sprawie zabezpieczona została dokumentacja medyczna dla celów postępowania, prowadzonego przez Prokuraturę. Diagnostyka w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SP ZOZ USK im. WAM w Łodzi – CSW przeprowadzona została zgodnie z obowiązującymi w takich wypadkach standardami. Wstępne postępowanie wyjaśniające nie wykazało naruszenia procedur udzielania świadczeń zdrowotnych. W przypadku zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej Szpital deklaruje gotowość udzielania dalszych wyjaśnień w sprawie.


Wypadek na A1. Sebastian M. nie odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Nowa opinia w prokuraturze

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości