czwartek, 20 czerwca 2024

ZUS w Łódzkiem ostrzega: Uwaga na podejrzane telefony

Udostępnij

Inspektorat ZUS-u w Zgierzu dostał niepokojącą informację od emerytki. Kobieta odebrała telefon od osoby bez wątpienia podszywającej się pod pracownicę ZUS-u. A ta kazała jej jak najszybciej wyjść z pieniędzmi do najbliższej placówki. Kobieta mówiła szybko i nie pozwoliła zadać żadnego pytania. A gdy skończyła mówić, po prostu się rozłączyła. Emerytka wyczuła oszustwo, zgłosiła to i dzięki temu ZUS ostrzega.

Wizyta tylko w dwóch przypadkach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczula przede wszystkim osoby starsze, by były ostrożne i nieufne w stosunku do osób, które dzwonią do nich i nakłaniają do wyjścia z domu z pieniędzmi.

Po pierwsze, pracownicy ZUS nie dzwonią do emerytów z taką prośbą, po drugie już od wielu lat, w budynkach ZUS-u nie ma kas, w których można byłoby dokonać jakichkolwiek wpłat. Przypominamy przy okazji, że pracownicy ZUS nie odwiedzają również emerytów w domach, by sprawdzić ich uprawnienia do świadczeń, przekazać wniosek o przeliczenie świadczenia czy w innych podobnych sprawach. ostrzega MONIKA KIEŁCZYŃSKA, rzeczniczka ZUS-u w Łódzkiem

Emeryci mogą spodziewać się pracowników ZUS tylko wtedy, gdy sami o taką wizytę zawnioskują, np. w związku z koniecznością przeprowadzenia badania przez lekarza orzecznika, kiedy stan zdrowia stawić się osobiście.

Inna sytuacja kiedy emeryta odwiedza pracowników ZUS to jubileusz 100-lecia. Wcześniej jednak taka wizyta jest umawiana.

ZUS ostrzega i przypomina, że poza tymi przypadkami, każda inna niespodziewana wizyta pracownika ZUS powinna budzić nasze wątpliwości.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. Projects – branding factory. Oszczędności i koszt produkcji suplementów.