sobota, 18 maja 2024

Łódzki urzędnik znieważył prezydenta Dudę. Prezes radia zawiadamia prokuraturę

Udostępnij

Prezes Radia Łódź zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o znieważenie prezydenta Dudy w mediach społecznościowych. Do znieważenia miało dojść we wpisie, jaki znalazł się na profilu rozgłośni. Zawiadomienie złożono we wtorek, 12 maja.

Znieważenie prezydenta Dudy

Prezes Radia Łódź napisał w zawiadomieniu, że wnosi o wyjaśnienie sprawy i ewentualne ściganie sprawcy. Według niego do znieważenia głowy państwa mogło dojść w trakcie komentowania, w mediach społecznościowych na profilu Facebook administrowanym przez Radio Łódź. Komentarz miał pojawić się pod informacją o podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę tak zwanej ustawy o głosowaniu korespondencyjnym.

Wśród komentarzy pod wpisem znalazł się jeden – w mojej ocenie – o charakterze wulgarnym i obelżywym, a odnoszący się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Komentarz o treści: „Faszystowskie, służalcze i prymitywne bydlę, a nie żaden prezydent”, zamieściła osoba przedstawiająca się w mediach społecznościowych, jako pracownik instytucji podległej Urzędowi Miasta Łodzi. wyjaśnił DARIUSZ SZEWCZYK, prezes i redaktor naczelny Radia Łódź

Zdaniem Dariusza Szewczyka cytowany przez niego wpis osiągnął „stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić i stanowi nieracjonalizowany atak na urzędującego prezydenta”.

Faszystowskie, służalcze i prymitywne bydlę, a nie żaden prezydent

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożono w Prokuraturze Łódź Górna, we wtorek (12 maja).

Śledztwo z urzędu

Prokuratura we wtorek (19 maja) wszczęła oficjalnie śledztwo. Znieważenie prezydenta Dudy to przestępstwo, które ścigane jest z urzędu, a nie na wniosek osoby pokrzywdzonej tłumaczy Krzysztof Kopania.

Nasze działania będziemy koncentrować teraz na potwierdzeniu tożsamości osoby, która zamieściła komentarz pod artykułem na portalu łódzkiego radia. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Za znieważenie prezydenta Dudy autorowi wpisu grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości