piątek, 21 czerwca 2024

Wyłudzili z Poczty Polskiej ponad 4 miliony . Próbowali 20 milionów

Udostępnij

Przestępcy przez podstawione osoby wyłudzili z Poczty Polskiej,a  w zasadzie z jej kont w Banku Pocztowym ponad 4 miliony złotych. Przestępstwo zostało zauważone dość szybko, bo udało się zapobiec wyłudzeniu całej kwoty, którą próbowali przejąć przestępcy. Wyłudzenie z Poczty Polskiej zakładało przejęcie ponad 19 milionów złotych.

Pieniądze wyłudzili z Poczty Polskiej przez podstawionego ajenta

Agencja pocztowa w Łodzi przy ulicy Rzgowskiej 52 działała od lat. Okoliczni mieszkańcy korzystali z niej chętnie, a prowadzącego placówkę ajenta traktowali jak sąsiada. Wszystko zmieniło się w tym roku. Wiosną mężczyzna zrezygnował z dalszego prowadzenia agencji. Z tej sytuacji skorzystali przestępcy.

Do Poczty Polskiej zgłosił się nowy ajent. Podpisał umowę i rozpoczął działalność. Kolejny przełom nastąpił w połowie kwietnia. Wtedy to nowy ajent korzystając z uprawnień dostępu do konta próbował wykonać serię przelewów z kont Poczty Polskiej. Wyłudzenie miało być ogromne. Łącznie chodziło o kwotę 19 milionów 450 tysięcy złotych.

Wyłudzili 4 miliony z poczty

Mężczyzna 16 kwietnia zlecił wykonanie kilku przelewów z kont w Banku Pocztowym na konta w bankach zewnętrznych. Pierwszy przelew został zrealizowany, ale zadziałały blokady w systemach bankowych i reszta planu spaliła na panewce.

Pracownicy Poczty Polskiej niemal natychmiast zgłosili na policji przestępstwo. Dzięki temu bardzo szybko udało się ustalić i zatrzymać przestępców. BOŻENA GOLUCH, Biuro Zarządzania Bezpieczeństwem Poczty Polskiej

Sprawą już 17 kwietnia zajęli się funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W kilka dni udało im się wytypować ustalić, kto tak naprawdę stoi za wyłudzeniem pieniędzy i próbą wyłudzenia.

Równocześnie rozpoczęło się odzyskiwanie pieniędzy. Przestępcy pieniądze co prawda wyłudzili z Poczty Polskiej, ale w większości pozostały one na kontach w banku zewnętrznym.

Aresztowani za wyłudzenie pieniędzy z Poczty Polskiej

Sprawa została niemal natychmiast objęta śledztwem przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Zatrzymano łącznie do sprawy 9 osób, a prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o areszt dla zatrzymanych przestępców. We wtorek, 28 kwietnia sprawę przejęła do prowadzenia Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Po rozpatrzeniu wniosków, sąd wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie 4 osób w związku z próbą wyłudzenia i wyłudzeniem pieniędzy z Poczty Polskiej. KRZYSZTOF BUKOWIECKI, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi

Za oszustwo grozi przestępcom co najmniej 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P