niedziela, 19 maja 2024

Pijany mężczyzna strzelał do przechodniów z wiatrówki

Udostępnij

Pijany mężczyzna strzelał do przechodniów z wiatrówki. Odpowie za narażenie osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Strzelał do przechodniów

Mężczyznę zatrzymano w miejscowości Przywóz w powiecie wieluńskim. Skierowani na miejsce mundurowi w rozmowie z trójką pokrzywdzonych ustalili, że podczas spaceru pokłócili się z nieznanym mężczyzną.

Nie spodobał mu się fakt, że robili zdjęcia w pobliżu jego posesji. Po chwili, kiedy cała trójka odeszła kilka metrów od posesji, usłyszeli świst śrutowej kuli. Gdy spojrzeli w kierunku, z którego padł strzał, zobaczyli tego samego mężczyznę trzymającego w ręku wiatrówkę.

Na szczęście, nikt nie został poszkodowany. Dzięki dokładnemu rysopisowi, funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę niedaleko miejsca zdarzenia. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości