Zdanowska zachęca do płacenia podatków w Łodzi. Kusi loterią z nagrodami i kartą rabatową

Zdanowska zachęca do płacenia podatków w Łodzi. Kusi loterią z nagrodami i kartą rabatową

Aby płacić podatki w Łodzi, wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym – wyjaśniała Hanna Zdanowska podczas poniedziałkowej konferencji. Miasto chce zwiększyć wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych, by więcej inwestować. Dlatego jesienią rozpocznie wielką kampanię zachęcającą do rozliczania podatków w Łodzi. Kusić ma loteria z nagrodami i karta łodzianina.

Podatki w Łodzi

Wpływy finansowe do budżetu miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych stanowią około 25 procent wszystkich dochodów miasta. A zgodnie z ustawą o podatku dochodowym, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego.

Oznacza to, że aby płacić podatki w Łodzi, wystarczy w niej mieszkać. I właśnie do rozliczania w Łodzi podatku ma zachęcać kampania.

Żeby utrzymać dochody na obecnym poziomie i realizować szeroki plan inwestycyjny, musimy te wpływy sami sobie zapewniać. Dlatego zachęcanie osób mieszkających w Łodzi, by się tutaj rozliczały, jest tak ważne. Wystarczy zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 złożone do odpowiedniego urzędu skarbowego. Po jego złożeniu już możemy rozliczać się w Łodzi. Środki odprowadzane do budżetu państwa za pośrednictwem Ministerstwa Finansów trafią do naszego miasta.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Nagrody za podatki w Łodzi

Do rozliczania podatku w Łodzi zachęcić mają nie tylko słowa, ale przede wszystkim loterie z nagrodami i karta łodzianina. We wrześniu miasto rozpoczyna  kampanię, która potrwa do czerwca przyszłego roku.

Zdanowska szczegółów jeszcze nie zdradziła, ale w planach jest między innymi loteria z pulą nagród 220 tysięcy złotych. Wprowadzona zostanie też specjalna karta mieszkańca, uprawniająca do zniżek przy zakupie biletów w miejskich placówkach.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.