środa, 22 maja 2024

Uwaga na upał. IMGW ostrzega mieszkańców Łódzkiego

Udostępnij

Ostrzeżenie IMGW dla województwa łódzkiego. W poniedziałek 26 sierpnia nad region napłynie gorące powietrze. Meteorolodzy ostrzegają przed upałem drugiego stopnia. To średni w trzystopniowej skali zagrożenia.

Ostrzeżenie IMGW

Po ostatnich chłodniejszych dniach nad Polskę nadpłynęło gorące powietrze. A to oznacza, że temperatury mogą przekroczyć 30 stopni Celsjusza, a powietrze będzie suche.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego o upale drugiego stopnia obejmuje poniedziałek, wtorek, środę i czwartek (26-29 sierpnia). Gorące zacznie się robić od około godziny 14 w poniedziałek.

Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 do 33 stopni C. Temperatura minimalna w nocy będzie osiągać od 18 do 20 stopni C. Prawdopodobieństwo takiej pogody oceniono aż na 90 procent.

Cztery dni upału

​Upalne dni wymagają od nas szczególnej ochrony przed słońcem i dbania o odpowiednie nawodnienie organizmu. Specjaliści zalecają unikania bezpośredniej ekspozycji na słońce, a zwłaszcza przebywania na nim długo w godzinach 11-16.

Podczas upału należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, unikaniu słodkich napojów oraz alkoholu. Ważne są też nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Nie zapomnijmy o zwierzętach, dla których zawsze trzeba mieć świeżą wodę i ochronę przed słońcem. Na pewno nie wolno zostawiać zwierząt w zamkniętym samochodzie czy nasłonecznionym pomieszczeniu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości