wtorek, 21 maja 2024

Zawalona kamienica przy Składowej zostanie odbudowana

Udostępnij

Kamienica przy Składowej w Łodzi doczeka się drugiego życia. Stojący tuż przy dworcu Łódź Fabryczna budynek miesiąc temu w części uległ zawaleniu. Zapadł się strop i część dachu budynku od strony podwórka. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego obawiał się całkowitego zawalenia, dlatego nakazał wydzielenie części ulicy POW z ruchu, by nie doszło do tragedii. Teraz inwestor zapowiada odbudowę zniszczonej kamienicy.

Kamienica przy Składowej w Łodzi: Co tu będzie?

Budynek jest w fatalnym stanie. Miasto sprzedało kamienicę w grudniu za ponad 4 mln zł. Kupiła ją spółka Hocan Estate, która zapowiedziała odbudowę budynku na rogu Składowej i POW.

Pierwotnie inwestor miał nadzieję na zachowanie oryginalnych fasad oraz mansardowego dachu, ale nie będzie to możliwe. Niestety, są na tyle zniszczone, że konieczna jest rozbiórka. Firma zapewnia jednak, że podczas odbudowy ma zamiar uwzględnić oryginalnych wygląd kamienicy.

Budynek będzie miał funkcję usługową. Nowy właściciel nie ma w planach utworzenia w kamienicy mieszkań. Rozważanych jest kilka wariantów zagospodarowania. Projektowanie potrwa około roku. Otwarcie odbudowanej kamienicy przy Składowej przewidziane jest na drugą połowę 2021 roku.

Czytaj więcej:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości